Останнім часом, чимало розмов, стосовно всесвіту S.T.A.L.K.E.R. пов’язані з масштабними “зливами” напрацювань проєкту часів 2011 року. У вільний доступ потрапили доволі цікаві матеріали, які ми вивчили і вирішили зібарти невеличку хронологію подій у одній статті.

Що саме потрапило до мережі і як це сталося

За початок відліку подій можна взяти 25 травня, коли у спільноті “Вестник “Того Самого Сталкера”” був опублікований синопсис сюжету S.T.A.L.K.E.R. 2 (2011). Синопсис містив доволі стислий переказ того, що ми мали б побачити у грі, зразка 2011 року. Детальніше ознайомитись з напрацюваннями можна нижче та за посиланням.

Перша сторінка синопсису

Вже 31 травня, у тій самій спільноті з’явилася ще одна невеличка, але цікава публікація. Цього разу аудиторії показали концепт-арти кабінету Стрільця (згідно з сюжетом скасованого S.T.A.L.K.E.R. 2, Стрілець мав стати співробітником НДІ ЧАЗ – прим. ред.)

Але найцікавіше почалося вже 1 червня. Так, у перший день літа на форумі APPRO.ru, користувач з доволі іронічним нікнеймом Marcus Brutus виклав у відкритий доступ два архіви. У першому містилася різноманітна проєктна документація (документація по рушію X-Ray 2.0, таблиці балансу тощо), а другий архів містив працюючу збірку рушія X-Ray 2.0 з декількома скомпільованими локаціями, які можна дослідити.

Варто зазначити, що ми теж трохи покопалися у матеріалах проєкту. Очевидним є той факт, що на момент компіляції цієї збірки (приблизно, зима 2011 року), розробники зробили доволі мало. Присутні декілька деталізованих локацій, декілька моделей NPC, а також чимала кількість мап, на яких тестували анімації, освітлення тощо. Ні про який готовий продукт, ба навіть альфа-версію, тут, ясна річ, навіть мови і не йде.

Втім, якщо ви гадаєте, що це усі несподіванки, то ви помиляєтесь! Так, 6 червня, користувач форуму APPRO, Publius Casca виклав ще один архів, у якому містилися ще дві збірки. Щоправда, нічого цікавого у них не виявилось…

Реакція екс-розробників на “злив”

Вже сьогодні, 7 червня, ex-гейм-дизайнер S.T.A.L.K.E.R. 2 (2011), Олексій Ситянов опублікував на своїй сторінці у Facebook допис, де зайвий раз підтвердив достовірність “зливів” і розписав декілька цікавих подробиць. Далі цитата:


Є тільки перший начерк синопсису, коли я тільки взявся за роботу за сценарієм СТ2. Настільки чорновий, що його не можна було показувати людями. Там навіть не вказані ключові учасники конфлікту, наприклад Омега. Навіщо його злили так що виникає відчуття, що це реальний синопсис, це цікаве питання.

Найближче до фінального сценарію, який був в роботі – це те, що знаходиться в scenario.vsd. Швидше за все, тому що той, хто зливав, не розумів цінність цієї таблиці. а там багато всього.

Олексій Ситянов

Фуух… Але, насправді, навіть це ще не все, адже навіть зараз у різноманітних спільнотах триває робота з реверс-інжинірінгу збірок. Публікуються моделі, що не використовувались, але були наявні у архівах, а група ентузіастів продовжує розробку глобальної модифікації S.T.A.L.K.E.R. 2 OldConcept, яка базуватиметься саме на X-Ray 2.0. Ну а ми продовжимо слідкувати за ситуацією та інформувати Вас про найважливіші та найцікавіші події!

Нагадаємо, що на початку травня портал Gaming Bolt опублікував невеличке інтерв’ю з PR-менеджером GSC Game World, Захаром Бочаровим