Як і було обіцяно раніше, з новим випуском PC Gamer, на усіх фанатів S.T.A.L.K.E.R. 2 чекало чимало інформації про гру!

s.t.a.l.k.e.r. 2

Розробники поділилися особливостями прийдешнього проєкту, а також показали кілька нових артів та скріншотів. Ми вибрали найбільш цікаву, на нашу думку, інформацію, тож, без зайвих слів, поїхали! 🙂

Про сюжет, час та місце дії гри

Виходячи зі слів Євгена Григоровича (CEO GSC Game World), події Heart of Chernobyl розгорнуться у наш час. Зона Відчуження за цей час доволі сильно змінилася. Десь природа цілковито взяла гору над залишками людських творінь, а десь ще досі домінують залишки невеличких селищ, проглядаються колись чисті та заасфальтовані вулички міст.

Стосовно сюжету, нам обіцяють нелінійну історію, у якій не буде вірних чи хибних рішень. Гравець сам обирає, чи прийняти ідеологію якоїсь фракції, з усіма її плюсами і мінусами.

До речі, про фракції! Окрім всім знайомих “Волі” та “Обов’язку”, на нас чекатимуть і нові угрупування. Так, гравці вперше зіткнуться з “Вартою” – об’єднанням, що стане, своєрідною “поліцією” Зони відчуження.

Якщо вірити словам Євгена Григоровича, то для того, аби повністю дослідити світ гри, її знадобиться пройти декілька разів. Сумарний час цих декількох проходжень складе більше 100 годин.

Про світ гри

На 64 квадратних кілометрах Зони Відчуження, гравці зіткнуться з чималою кількістю небезпек. Тут вам і мутанти, і аномалії і… інші дивини, які змусять сталкерів тікати у найближче безпечне місце з відчуттям справжнього звіриного страху.

Так, наприклад, розробники розповіли, що окрім вже знайомих нам мутантів (привіт, сліпі пси, кабани тощо), на гравців чекатимуть і нові представники фауни Зони. У якості прикладу, розробники представили оленя-мутанта.

Нікуди не зникли і аномалії. Тепер вони стали ще смертоноснішими, але і масштаби, і краса цих надприродних явищ ще більше вражають і манять до себе шукачів пригод. За словами розробників, у грі будуть наявні три типи аномалій: звичайні (зустрічалися у попередніх частинах серії найчастіше – прим. ред.), аномальні поля та Архіаномалії. Саме останні становлять найбільшу загрозу, але і артефакти з них – найбільш рідкісні та найдорожчі.

Серед активностей у відкритому світі розробники виділили також дослідження підземель та секретних лабораторій, полювання на артефакти і напади на ворожу територію (війна угруповань з “Чистого неба” повертається? – прим. ред.)

Здається, GSC Game World вирішили максимально наповнити світ гри цікавими подіями та активностями, аби гравці не лише пробігали сюжетну лінію, а й займалися повноцінним дослідженням локацій.

Про технічні особливості та мультиплеєр

Як усім нам вже відомо, розробка гри ведеться на рушії Unreal Engine 5. Судячи зі слів Євгена Григоровича, вибір, саме п’ятої версії рушія був зумовлений наявністю стеку нових технологій, таких як Lumen та Nanite.

Не оминули розробники і питання мультиплеєру у їхньому прийдешньому проєкті. Так, GSC заявили, що, свого часу, відмовились від ідеї кооперативу, адже, на їхню думку, Зона вцілому і гра, зокрема – це досвід, який треба переживати на самоті, аби повністю проникнутися світом. При цьому, після релізу у грі, таки з’явиться мережева гра, але наявними у ній будуть лише класичні режими, накшталт “командного бою” та “Deathmatch”

Нагадаємо, що нещодавно розробники з GSC Game World показали процес запису звуків зброї для S.T.A.L.K.E.R. 2.