У оновленні Survarium 0.61 розробники додали локацію ЗГРЛС “Дуга”, прототип якої існує в реальному житті та знаходиться у Чорнобильській зоні відчуження. На даний момент ця карта є найбільшою за всю історію проекту.

Нам стало цікаво, як творцям Survarium вдалося створити таку величезну карту. Ми звернулися до розробників та розпитали їх про створення локації.

Чому саме ЗГРЛС “Дуга”? Адже попередня карта у грі також з ЧЗВ. Чи розглядалися інші варіанти?

Погляд впав саме на ЗГРЛС “Дуга”, оскільки хотілося спробувати зробити велику локацію і при цьому не ризикувати з стилістикою та тематикою рівня. Розглядалися інші варіанти, але вони відпали у зв’язку з точками інтересу, які запам’ятовуються. Наприклад на “Дузі” саме “Дуга” є точкою інтересу, яка викликає “Вау” ефект.


Наскільки локація збігається з реальним оточенням радіолокаційної станції?

В даному випадку ми вирішили зробити акцент на ґеймплейній складовій, а не на достовірне розміщення об’єктів. Кому було би цікаво грати на локації, на якій є один об’єкт, а інше — засаджено лісом та кущами?


Як це було — робити найбільшу локацію в історії Survarium? Були труднощі з цим?

Труднощі були з оптимізацією локації. Зробити велику карту — не так важко, як змусити її запрацювати на задовільній (мінімальній) кількості кадрів в секунду для гравця.

Survarium


Чи використовувалися моделі оточення з гри Fear the Wolves?

Використовувалися, але все рівно більшість моделей довелося переробляти, оскільки об’єкти, створені для гри на Unreal Engine можуть виглядати зовсім по-іншому на другому рушієві.


Скільки часу зайняло створення карти, та скільки людей над нею працювало?

Важко точно сказати скільки часу зайняло створення локації, адже етапів для її створення було доволі багато — від концептів, ідей до оптимізації та налаштування режимів гри. Приблизно 5-6 місяців. Створення карти — це завжди колективний процес, і в різні періоди над нею трудилося від 5 до 10 чоловік.


Чи були ідеї, які ви не встигли реалізувати на карті?

Ми не встигли доробити саму електричну аномалію, але обов’язково її допрацюємо. Також хотілося б, щоб аномалія в печерах також отримала ґеймплейну складову, а не лише візуальну.

Survarium


Наскільки “Дуга” сподобалася гравцям Survarium?

Важко оцінити, адже “Скільки людей — стільки й думок”. Декому подобається візуальний вигляд, а дехто скаржиться на ґеймплейну частину локації (Мало гравців, зробіть матчі 10*10, наприклад).


Чи можна вважати створення величезної карти розминкою перед створенням локацій для наступної PvE-місії ?

Для створення нової місії необхідно не лише зробити нову локацію, але й реалізувати інші важливі задачі: скриптування, цікавий сюжет, діалоги, нові анімації, тощо. Тому, приплутувати введення великої локації до створення нової місії не варто.


Що ви плануєте змінювати в локації у подальших оновленнях?

Доробити статичні аномалії, можливо зробити варіації локації, закривши деякі місця — тим сама зменшивши локацію.


Які важкі, або кумедні моменти траплялися під час розробки карти?

Важко вже згадати, але, наприклад, була ситуація, коли робили тунелі — вони були настільки величезними в першій інтерації, що можна було би зробити чисто локацію-тонель 🙂

Survarium


Гравцям ніби сподобалося повернення електричної аномалії.Чи плануєте ви її повертати на інших картах у Survarium?

Плануємо, але спочатку потрібно оновити функціонал поточних статичних аномалій.


Чи їздили розробники у ЧЗВ знімати місцевість, чи користувалися онлайнресурсами для пошуку рефересів?

Використовували онлайн-ресурси, оскільки їх дуже багато і ми не бачили сенсу їхати в ЧЗВ заради референсів цього разу.


Чи є плани показати інші країни у світі Survarium?

Звісно є, дивимося в бік Китаю, Америки і так далі. Адже різноманіття — це добре, якщо в міру 🙂

Survarium


Ну і на останок, що хотілось би реалізувати в Survarium в найближчому майбутньому?

Хотілось би приділити більше уваги соціальній складовій (профіль гравця, лобі, яке можна налаштувати), додати локації зі статичними аномаліями та більш продуманим дизайном рівнів (Наприклад, щоб не можна було не виходячи зі своєї бази вбивати ворогів, які знаходяться у центрі), ну а також нові ігрові режими та внутрішньоігрові події.


Щиро дякуємо Vostok Games за приділений нам час та відповіді на запитання. Зичимо розробникам успіхів і сподіваємося, що Survarium отримає ще багато позитивних змін у майбутньому.