У період з 7 по 8 грудня, команда SMNS Games перебувала у Києві, на конференції для розробників ігор Games Gathering Kyiv 2019. І сьогодні настав час для того, аби поділитися з шановною спільнотою враженнями та показати той матеріал, який ми підготували для Вас.

Цього разу, окрім відео-звіту, який ви маєте змогу переглянути вище, ми підготували для вас і текстову версію, у якій більш детально розповімо про те, що ж ми там побачили, почули та з ким поспілкувалися. Тож, без зайвих слів, починаємо!

Загалом про конференцію

Фото з офіційної спільноти Games Gathering у Facebook

Цьогорічний київський Games Gathering став, без перебільшень, найбільшою конференцією для розробників ігор у всій Східній Європі. Більш ніж 3000 відвідувачів, 100 лекцій, майстер-класів та воркшопів, величезна кількість стендів найрізноманітніших компаній, а, найголовніше, безцінний досвід спілкування з досвідченими ігроробами, зробили цей захід неперевершено цікавим та продуктивним для кожного.

Про стенди компаній та активності

Фото з офіційної спільноти Games Gathering у Facebook

Оскільки масштаб Games Gathering досить сильно виріс, не дивно, що до оформлення стендів компанії підійшли дещо інакше, ніж минулого року. Цього разу спостерігалася чимала кількість лаундж-зон, де люди могли відпочити, поспілкуватися, підзарядити телефони тощо.

Окремі компанії, пропонували різноманітні активності на своїх стендах. Так, наприклад, Google представили фото-зону, Ubisoft(по вже старій-добрій традиції) привезли з собою Just Dance, у який міг зіграти кожен охочий тощо.

Цього року, особливо виокремилися Vostok Games, які дали відвідувачам змогу самостійно розмалювати їхній стенд. Вийшло досить незвичайно і круто.

Про Стіну вакансій

Фото з офіційної спільноти Games Gathering у Facebook

Стіну вакансій, як і всі роки до цього, підготувала компанія Values Value. 14 метрів… 14 метрів вакансій від найрізноманітніших компаній з усього світу. Таких масштабів ми ще не бачили.

Про GSC Game World

Так-так, ми знаємо, навіщо більшість людей тут зібралася. Але, як вже було сказано і PR-менеджером компанії, Захаром Бочаровим, і нами у попередніх записах, на анонс чи тизер не варто було розраховувати, бо Games Gathering – це в першу чергу про і для розробників ігор. На таких заходах досить рідко проводять анонси чи презентують трейлери, бо компанії їдуть сюди не для цього. Як вже було не раз сказано, основна мета перебування тих чи інших компаній на подібних заходах – це спілкування з іншими розробниками, обмін досвідом та пошук нових кадрів. Тож, абстрогуючись від всіма нами очікуваної гри, давайте подивимось, що ж привезли GSC Game World на Games Gathering?

Їхній стенд являв собою лаундж-зону, стилізовану під той самий S.T.A.L.K.E.R. Всюди лежать протигази, на арматурах висять голови кровососів та снорків, а неподалік розведено багаття, біля якого сидять декілька сталкерів. Коротше кажучи, атмосферність цього стенду не викликає жодних сумнівів.

Крім того, була можливість поспілкуватися з розробниками. Звісно, нічого про S.T.A.L.K.E.R. 2 вони розказати не могли, але скільки ж кайфу можна отримати від спілкування з такими позитивними людьми. Все що ми можемо – це щиро побажати їм успіхів та чекати нового року, адже, за словами Захара Бочарова, він обіцяє бути дуже цікавим.

Про лекції

Здавалося б, профільний захід для розробників ігор… Ну от що може бути цікавого для звичайних гравців? А ннне все так просто, шановні. Цього року було досить багато цікавих лекцій. Деякі з них збирали справжнісінькі аншлаги. Деякі ж, змушували подивитись на, здавалося б, знайомі ігри під зовсім іншим кутом. Особливо нашій редакції сподобалися виступ Антона Большакова(AB Games), у якому він розкрив деякі подробиці розробки S.T.A.L.K.E.R.’а і Cossacks, виступ Сергія Тена(GSC Game World), де він розповів про свій досвід роботи нарративним дизайнером у Frogwares і не тільки, доповідь Олега Каракуци(GSC Game World) про те, як створити унікальні анімації у грі від першої особи та ще багато-багато інших.

Нагадаємо, що всі лекції вже незабаром будуть доступні на офіційному каналі Games Gathering на Youtube.

Висновок

Фото з офіційної спільноти Games Gathering у Facebook

Насправді, можна ще писати і писати про Games Gathering, адже ця конференція була настільки масштабною, що 100% ми про щось та забули згадати. Але факт залишається фактом незалежно від обсягу тексту чи відео. Цей івент – по суті, одна з найголовніших рушійних сил для нашого геймдеву. Саме тут можна побачити цікаві проєкти, поспілкуватися з їхніми розробниками, познайомитись з цікавими людьми, випити пива з незнайомцями, а вже через десять хвилин дізнатися, що ти пив пиво з розробником гри твого дитинства. За весь цей час Games Gathering для нас став чимось більшим, ніж просто конференцією і ми сподіваємось наступного року привезти вам звідти ще більше цікавого матеріалу. А до тих пір, залишається лише нагадати вам, що це ще далеко не весь контент, який ми для вас підготували. Слідкуйте за оновленнями, спілкуйтеся з розробниками своїх улюблених ігор і підтримуйте вітчизняний геймдев. Всього найкращого.