6-го грудня завершилася онлайн конференція Games Gathering 2020. А, оскільки, вже минув деякий час з дня завершення, зараз – непоганий момент для того, аби підбити певні підсумки і розказати шановному товариству, як пройшов захід.

Про конференцію, в цілому

Не дивлячись на те, що пандемія і нестабільна ситуація у світі кинули доволі серйозний виклик організаторам, їм, на нашу думку, вдалося успішно перевести конференцію у онлайн-формат. І не просто перенести, а й зберегти все те, за що ця конференція так полюбилася відвідувачам попередні рази.

Думаємо, не зайвим буде показати деяку статистику, яку організатори опублікували у своєму прес-релізі:

  • Протягом 4 днів конференції, її відвідали 2700 учасників з 60-ти країн світу. Неймовірні показники, з якими б і хотілося привітати організаторів.
  • Більше 100 спікерів з провідних українських та світових компаній провели свої лекції по більш ніж 10 напрямам, серед яких: гейм-дизайн, програмування, арт, продакшн, VFX, VR тощо.
  • Більше 30-ти спонсорів мали свої власні стенди, на яких безперервно проводилися різноманітні активності, а представники компаній спілкувалися з відвідувачами на професійні теми!

До речі, серед спонсорів конференції були: Unreal Engine, GSC Game World, 4A Games, Vostok Games, Wargaming, ATOM Team, AB Games тощо.

Про стенди компаній та активності

Оскільки цього разу конференція проходила у онлайн-форматі, заохочувати відвідувачів заходити на віртуальні стенди вирішили за допомогою активностей та можливості поспілкуватися з представниками компаній. Так, компанія Wacom влаштувала вже традиційний конкурс артів на тему “Доісторичні герої протистоять вірусу” (актуально 🙂 – прим.ред.). Переможець отримав графічний планшет Wacom Intuos S.

У цей самий час, на стендах GSC Game World та 4A Games розробники охоче спілкувалися з відвідувачами конференції і, по мірі своїх можливостей, відповідали на питання.

А от український ІТ-гігант Genesis вирішив приголомшити усіх відвідувачів свого стенду заявою про те, що компанія відкриває game-dev підрозділ.

Про стіну вакансій

Цього року стіна вакансій була підготовлена сайтом InGameJob.com та компанією Values Value. Серед чималоъ кількості найрізноманітніших пропозицій, можна було помітити вакансії Narrative Designer у GSC Game World, Technical Designer New IP у 4A Games, Technical Game Designer у Vostok Games тощо.

Про лекції

Відкриття конференції Games Gathering 2020

А ось тут починається найцікавіше! Те, що конференція перейшла у онлайн, дало можливість організаторам покликати чималу кількість розробників та представників з відомих зарубіжних компаній. Так, свої лекції, у рамках заходу прочитали Джон Еплер (John Epler) – нарративний директор Bioware Edmonton, Мет’ю Тернер (Matthew Turner) – креативний директор у Electronic Arts, на питання відвідувачів відповів Джош Соєр (Josh Sawyer) – Studio Design Director у Obsidian тощо.

Серед представників українського гейм-деву, нас особливо зацікавили лекції Романа Гуро – арт-директора Red Beat, одного з засновників Creoteam (розробників Collapse), Олексія Рисюка – Concept Designer \ Generalist у GSC Game World, Костянтина Якушенка – Team Lead у Frogwares, Андрія Сібірякова – Facial Animator  у 4A Games тощо.

Зазначимо, що усі лекції будуть доступні на офіційному каналі Games Gathering вже незабаром.

Трохи персональної статистики

А тепер давайте трохи поговоримо про те, що ж ми встигли зробити на конференції і який матеріал чекатиме на вас найближчим часом.

Отже, за 4 дні конференції команда SMNS Games встигла:

  • Взяти 5 інтерв’ю з українськими розробниками
  • Послухати більше десятка цікавих лекцій
  • Поспілкуватися на віртуальних стендах з розробниками з 4A Games, Vostok Games та GSC Game World
  • Відправити два резюме у відповідь на декілька вакансій 😉

І це ще не все з того, що ми встигли зробити у рамках Games Gathering. Тож, залишайтеся з нами. Найцікавіше – попереду!

Висновок

Зображення може містити: одна або кілька осіб, текст «THANK YOU FOR BEING A PART OF GAMES GATHERING 2020»

Незважаючи на виклики і складнощі, які одні за іншими виникали протягом року, індустрія розробки ігор подолала їх і зуміла не лише пристосувати робочі процеси під нові реалії, а й зберегти профільні заходи, які дають можливість поспілкуватися професіоналам зі сфери гейм-деву. Games Gathering 2020 став для нас доволі незвичною, але дуже приємною можливістю поспілкуватися зі старими друзями, завести нові знайомства і послухати цікаві лекції. Дякуємо організаторам за чудовий івент і сподіваємось зустрітися вживу вже літом, у липні, у сонячній Одесі!

Ми вже почали публікувати матеріал, який зробили у рамках конференції. Так, ви маєте змогу ознайомитись з інтерв’ю з Олегом Яворським – Business Development у Vostok Games