Розробники з Vostok Games на своїй сторінці у Facebook почали публікувати, так званні, карантинні історії – серію матеріалів, що покликані розповісти про роботу студії в умовах карантину. Редакція SMNS Games вирішила не сидіти без діла, тож ми підготували для вас переклад першого матеріалу з циклу. Приємного читання.

Оскільки глобальний карантин продовжується, і ми всі продовжуємо працювати з дому, ми звернулися до кількох розробників з команди Vostok Games і попросили їх поділитися своїми індивідуальними думками про те, як вони ставляться до віддаленої роботи, своєї роботи вцілому, дозвілля, своєї мотивації та очікувань, як тільки ми всі повернемося в офіс. Читайте інтерв’ю команди розробників і давайте нам знати, якщо вам подобається ідея. Якщо вам сподобається матеріал, ми продовжимо публікувати нові матеріали в майбутньому;).

1. Представтеся, Яка ваша роль в Vostok Games?



Вадим: Привіт, я Вадим, і я геймдизайнер в Vostok Games.

Тарас: Вітаю, мене звуть Тарас. Тут, у студії, я відповідаю за VFX, включаючи художню та технічну його сторону. Я також беру участь у процесах, пов’язаних з Technical art R&D. я роблю все можливе, щоб вплинути на розвиток таким чином, аби зображення на екрані виглядало одночасно динамічним і насиченим.

Олег: Привіт всім, Я Олег, Я 3D-моделлер. Я працюю у Vostok Games вже більше 3-х років.

Олександр: Добридень, мене звуть Олександр, я програміст. Я відповідаю за технічну сторону проектів компанії, які базуються на Unreal Engine 4.

2. Як карантин вплинув на вашу роботу? Що покращилося, а що – навпаки?



Вадим: по-перше, карантин змусив нас почати працювати віддалено (з дому), що, я думаю, набагато складніше, ніж працювати в офісі. Наприклад, для ефективного вирішення певних завдань потрібна участь кількох людей. Коли ви знаходитесь в офісі, це буде досить швидке рішення: Ви піднімаєтеся до людей, проводите дискусію в конференц-залі і отримуєте відповіді на свої питання. Коли це робиться віддалено – вам потрібно зібрати людей в чат, найчастіше спілкування відбувається в текстовому форматі (що повільніше, ніж усне спілкування), а також впливають інші дрібні деталі, які можуть несподівано виникнути при віддаленій роботі (відключення електрики/Інтернету, адресат не бачив Вашого повідомлення і т.д.). На закінчення я хочу сказати, що робота з офісу є більш ефективною і простою в порівнянні з віддаленим сценарієм.

Тарас: я неоднозначно ставлюся до наслідків карантину. Не все змінилося на гірше, я б навіть сказав, що це ефект 50:50. Почну з поганого – процес спілкування став більш складним. Жоден з дзвінків або відеоконференцій не може замінити спілкування у реальності. В межах офісного простору, процес обміну ідеями / думками йде безупинно. Open space – це ідеальне середовище для розвитку, що б не казали. З позитивного боку – робочий день зараз не припиняється, я вже близько 4 тижнів живу за своїм робочим столом. Сміливі і вимогливі рішення стали більш доступними. Я можу знайти час для технологій, вивчення котрих постійно відкладалося. З’явилися такі події, як нічні комміти, перевірки тощо.

Олег: я б не сказав, що стало легше працювати. Домашній комп’ютер явно поступається за своїми характеристиками офісному. Сім’я і Домашні тварини відволікають від роботи набагато частіше, ніж при роботі з офісу. А сам карантин змушує дії, які раніше займали хвилини, розтягуватись у часі. Навіть простий похід за продуктами займає додаткову годину або близько того, тому що тепер ви купуєте не тільки для себе, але і для своїх батьків, які знаходяться в категорії високого ризику, як в моєму випадку, на жаль. З позитивного боку, варто відзначити, що тепер вам не потрібно витрачати час, щоб дістатися до офісу. Але це сумнівна перевага, я б сказав :).

Олександр: Я думаю, що, як і для всіх, в першу чергу змінилася комунікативна частина. Деякі питання, які можна було б швидко обговорити вживу, у межах офісу, тепер вирішуються в Інтернеті, завдяки різноманітним засобам зв’язку, доступним в наші дні. Що стосується роботи, то вона стала легше в тому сенсі, що тепер я можу глибоко зосередитися на якомусь завданні, і ніхто не зможе мене відволікти. Є ще одна безумовна перевага – це проектна документація – її обсяг зростає, і у нас менше недокументованих можливостей. З чисто побутового боку, найголовніше для мене – це час. Отримати додаткові півтори години, щоб провести їх зі сном, відпочинком і сім’єю. І в фінансовому плані теж стало приємніше – не витрачається час на дорогу, гроші на обід і т.д. Що стосується обіду, то тепер він теж знаходиться на набагато ближчій відстані :).

3. Як ви підтримуєте ефективність роботи з дому? Може, у вас є якийсь лайфхак? 🙂



Вадим: Лайфхак #1 – Принесіть свій офісний комп’ютер додому і використовуйте його тільки в робочий час, адже на домашньому комп’ютері є так багато ігор, у які ви ще не зіграли :).
Лайфхак №2: майте на увазі, що ніхто не буде виконувати вашу роботу замість вас, що досить логічно. Ви повинні враховувати: карантин є вимушеним заходом, компанія піклується про вас, тому ви повинні піклуватися про компанію у відповідь (виконувати свої завдання).

Тарас: У мене ніколи не було проблем з мотивацією, я люблю свою роботу. Але є одна річ – сидіти в своїй квартирі весь день без руху – це погано! Через два тижні після цього я вже почав відчувати себе нещасним. І саме тоді народився мій “лайфхак”. Кожні 3 години я починав робити 10-хвилинні тренування. Я піднімаю щось важкеньке, роблю віджимання і підтягування… Звичайно, повітря в квартирі після цього стає не найкращим, але я почав відчувати себе в 100 разів краще.

Олег: На жаль, карантин і всі види заходів безпеки зробили свій некритичний вплив на ефективність. Я компенсую це додатковим часом, який зараз не витрачаю на подорожі. І, природно, я зробив попередній примусовий апгрейд свого комп’ютера. І До цих пір я дотримуюся розпорядку дня.

Олександр:(І хто сказав, що я роблю це, щоб не відставати?) Немає ніякого лайфхака, просто дотримуйтеся свого щоденного розпорядку і візьміть на себе відповідальність за свою роботу. Коли робота інших людей залежить від результатів вашої роботи – це найкращий мотиваційний фактор.

4. А чим ви займаєтеся крім своєї роботи? Як ви проводите вільний час вдома? Чи є щось, що ви давно хотіли зробити, але все руки не доходили?



Вадим:В першу чергу – я граю в ігри, дивлюся стріми, YouTube, фільми і серіали. Коли я в настрої для цього, я дивлюся навчальні матеріали по UE4. Мої ще не реалізовані плани включають в себе вивчення Adobe Photoshop і аналогічного програмного забезпечення.

Тарас:Вечорами я почав грати в комп’ютерні ігри з колегами. У вихідні я час від часу дозволяю собі переїхати в гараж і там, залишившись зовсім один, переключитися з віртуального світу в матеріальний. Загалом, життя стало більш одноманітним і нудним. Я дійсно з нетерпінням чекаю закінчення карантину.

Олег:Я думаю, що так само, як і багато інших, я розбираю Домашнє сміття.)) А також вчуся грати на гітарі, дресирую моїх кішок і, звичайно ж, проводжу більше часу з сім’єю і рідними.

Олександр:Практично весь вільний час я граю в ігри, У мене є справжня купа куплених ігор, у які я ні разу не зіграв. Це, в свою чергу, змусило мене взятися за оновлення домашнього ПК, мій старий добрий Geforce GTX 760 ледве справлявся з усіма цими рей-трейсінгами (насправді ніколи не був в змозі впоратися з ними). А новий Call of Duty на 180 Гб змусив мене думати про щось інше зверху. Мені довелося зануритися в таємничий світ виправлення BIOS, це цікаве завдання – зробити завантажувальний диск з NVMe, про який ваш BIOS ніколи не чув. В цілому, оновлення вашого обладнання – це завжди гарна розвага.

5. Що ви зробите у першу чергу, коли ми всі повернемося у офіс?



Вадим: Я потисну руку всім :). І я буду з нетерпінням чекати піци від усіх товаришів, у яких були дні народження під час карантину)

Тарас: Я зроблю своє улюблене капучино і розповім колегам про купу різних ідей та рішень, які я знайшов за увесь цей час. І звичайно – у нас буде хороша серія жартів і багато сміху, як у нас в команді і буває зазвичай. Мені цього дуже не вистачає!

Олег: Головне – закінчити ці часи без втрат і повернутися до нормальної роботи. Я буду дуже радий бачити всіх :). Крім того, ми вже пропустили кілька днів народження, тому перші тижні після карантину обіцяють дати нам гарну вечірку та веселий настрій :).

Олександр: Я залишаюсь ще на тиждень вдома, щоб перевірити, чи зможуть вижити ті, хто повернувся до офісу :).