Раніше, ми вже інформували шановну спільноту про те, що у розробці знаходиться перша глобальна модифікація для Metro 2033, яка отримала назву “Провідник”. Нас дуже зацікавив цей проект і ми зв’язалися з одним з розробників модифікації, Віктором Мором, аби взяти у нього інтерв’ю. Бажаємо приємного читання!

Вітаємо! Представтеся, будь-ласка і розкажіть, чим ви займаєтесь на проекті?

Вітаю. Віктор Мор. Це мій творчий псевдонім. На проекті я Enviromental artist. Також, частково відповідаю за левел дизайн. Тобто побудова безпосередньо геймплея.

Як зібралася команда для реалізації подібного роду проекту?

Один зі старожилів найбільшої в ВК фан-групи по серії METRO (він же пише діалоги для мода) запропонував мені приєднатися до розробки мода на Metro 2033. Так все і закрутилося. До цього я стежив за розробкою саморобного SDK для 4A Engine на форумах Gameinator.

Чи мали ви або хтось інший з команди досвід в модерстві або в гейм-деві до цього?

Володимир Гончаров і Данило Беркут досвіду в модингу до початку робіт на цим проектом не мали. Однак, з часом, виявилося що Володимир непогано розбирається в скриптах. Він до початку робіт над цим модом зробив один, де гравець займався збором речей в мертвому місті (такий собі аналог рівня “кшатрії” з Metro Last Light).
А Данило непоганий в декорі локацій, тобто в розстановці тих самих дрібних деталей, якими славляться ігри цієї серії.
А я більш-менш освоївся в модингу ігор 2016 року. У 2016 році я ознайомився з офіційними інструментами для Call of Duty 4: Modern Warfare. На вивчення оних у мене пішло близько двох років і в 2018 році я створив рівень для її одиночного режиму, де гравець бере участь в стелс-операції десь на просторах Росії.
Зауважу, що робота з 4A Engine особисто мені більше нагадує роботу з рушієм Call of Duty, ніж з X-Ray. Все таки лінійний шутер.

Як нам відомо, ви працюєте з інструментарієм, який розроблений фанатами. Чи дозволяє Він реалізувати все задумане вами?

Поточний редактор дозволяє нам конструювати карти, створювати найпростіші сценарії, вносити зміни в наявні. Ми не можемо на даний момент додавати або змінювати існуючі анімації в грі, моделі персонажів і екіпіровки.
Ми можемо лише додавати в гру нову геометрію і статичні моделі. На скріншотах і в трейлері ви могли помітити багатоповерхові будинки з Exodus і естакаду з Metro Last Light.

Хотіли б ви працювати на базі Redux-версії гри?

До релізу Metro Exodus хотілося.

Чи є якісь специфічні особливості при роботі з рушієм Metro 2033?

Компілювати нічого не потрібно, багато чого робиться в 2 кліки. Зберіг зміни, запакував в архів, запустив гру і готово.

Відволічемося від основної теми. Розкажіть, чи граєте ви в якісь ще ігри, крім метро? Що можете порадити?

Відзначу серію Wolfenstein. Її перезапуск 2014 року.

Ваша улюблена гра? І чим вона вам так сподобалася?

S.T.A.L.K.E.R., напевно. Його атмосфера. І під атмосферою я не маю на увазі поняття “постапокаліпсису” чи чогось подібного. Подобається мені в ній дух. Життєвість якась. Ти відчуваєш цей світ гри своїм. Цим же мені сподобалася і серія Metro.

Як ви взагалі ставитеся до першоджерела, до книжкової серії Метро 2033?

З першоджерелом Дмитра Глуховського я ознайомився в 2013 році, після того як пограв в тоді ще нову Last Light і в 2033.
Потім підсів на книги інших авторів, які складають загальний канон. Ставлюся позитивно, багато книг із серії мені подобаються.

Як щодо останньої, на даний момент, випущеної частини серії метро, Metro Exodus? Сподобалася гра?

Ще до переїзду гри в EGS встиг придбати Gold-видання в Стімі. Гра дуже сподобалася. Почав проходити її в день релізу, закінчив на третій день. У загальному, перше проходження у мене зайняло 30 годин. Причому на максимально “хорошу” кінцівку, де в екіпажі Аврори залишилися всі. Гра мені запала в душу.

Хотіли б ви щось зробити на базі цієї гри?

Дуже хотів би. Я думаю що на базі Exodus можна зробити багато цікавих модів.

Взагалі, розробники з 4A Games вже давно обіцяють фанатам інструментарій для модингу. Чи була у вас підтримка від розробників? І, взагалі, чи знають вони про Ваш проект?

Адміністратор Метро Вікі(мається на увазі МЕТРОПЕДІЯ – прим.ред.), наш товариш, спілкується з деякими розробниками з 4А Games. він розповів їм про наш проект, показав їм деякі відео і фото матеріали. Ті поставилися до проекту з інтересом.

Якщо 4А Games випустять інструментарій для однієї з ігор серії до моменту закінчення роботи над модом, будете намагатися перенести свої напрацювання на офіційні рейки (і, відповідно, на іншу версію рушія), або доробите вже з фанатським інструментарієм?

Якщо 4A Games випустять інструментарій – переносити поточні напрацювання туди ми не будемо, оскільки цей мод для нас є лише “пробою пера”. Якщо вони випустять інструментарій – ми будемо робити новий проект.

Як відбувається процес створення локацій для мода?

Відбувається він в кілька етапів. Створюється “концепт” – начерк локації з позначенням меж, важливих об’єктів, місць спавна персонажів, шляхів переміщення персонажів по локації.
Потім створюється Базова геометрія рівня. Після, вона переноситься в редактор і починаються роботи по розстановці об’єктів на рівні. Потім генерується АІ-сітка(навмеш – спеціальна сітка, яка дозволяє NPC розуміти, куди йти можна, а куди – ні – прим.ред.) і наш скриптер приступає до розстановки персонажів на рівні, дає їм завдання.
це короткий опис процесу, на ділі там ще багато всяких дрібних ньюансів.

Наскільки ми зрозуміли, цей мод буде сюжетним. Сценарій вже готовий?

Сценарій готовий. Займає грубо кажучи, один лист А4. Ми не хапаємо зірок з неба, сюжет дуже простий.

Мод так і залишиться в Москві і її метро або ж нас чекає щось інше?

Місце дії – Москва, кінець лютого 2035 року. Тобто десь одночасно з початком Metro Exodus. Головний герой – досвідчений сталкер, що живе на Проспекті Миру.

Чи варто нам чекати варіативності, або ж історія буде лінійною.

Є плани зробити кінцівку варіативної. За прикладом “праворуч підеш – багатим будеш, прямо підеш – смерть свою знайдеш.”

У DLC “історія Сема”, не дивлячись на відсутність потреби, розробники залишили систему морального вибору при деяких діях персонажа. Якщо ваша історія буде лінійною, виріжете ви цю саму систему моралі, або ж це технічно не реалізується?

Системи моралі у нас не буде. Сценарно вона не особливо нам потрібна, та й з її реалізацією, за словами нашого керівника, все складно.

Чим ви надихаєтеся при створенні локацій для мода?

При створенні надихаємося оригінальними іграми серії Metro, їх локаціями. Також для локації на поверхні орієнтиром послужили північні райони Москви.
Але впізнаваних місць у грі гравці не знайдуть, хіба що вестибюль станції Новослободська. Та й той вийшов у нас не сильно схожим на прототип.

Знаємо, що це досить часте питання на Вашу адресу, але, тим не менш, коли варто очікувати релізу якщо не повної версії, то, хоча б іграбельної демки?

Мод вийде в реліз як тільки буде готовий. Термінів немає. Зараз ми активно зайняті доопрацюванням локацій, намагаємося додати якомога більше деталей, що б хоч наполовину відповідати рівню оригінальної гри. Те що ви бачили в трейлері і на скріншотах не відображає фінальної якості.

Чи варто нам очікувати інших модифікацій від вашої команди після закінчення розробки цього мода? Може, у вас вже є якісь напрацювання?

У планах є один проект по одній з книг ВМ-2033(Всесвіт Метро-2033 – прим. ред.). У нас вже є начерки рівнів і пишеться сценарій (а точніше сюжет книги адаптується під геймплей). Цим у нас зараз займається один з добровільних помічників.

І знову трохи підемо в сторону від сабжу. Чи грали ви в моди на S.T.A.L.K.E.R.? Якщо так, можете згадати парочку по-справжньому цікавих робіт?

Грав, і мабуть навіть більше ніж в оригінальні частини (Тінь Чорнобиля я зміг пройти до кінця, на “справжню” кінцівку, вже після Лост Альфи). Відзначу “Lost Alpha”, “Шлях у імлі”, серію модів від Zaurus Crew (трилогія “Апокаліпсис”, “Зірка, що впала”, “Останній Сталкер”), нещодавно вийшов “GUNSLINGER Mod”. У більш пізні начебто “Просторової аномалії”, “Dead Air” не грав – немає часу.

І останнє питання. Як ставитеся до пострадянського гейм-деву? Чи бачите перспективи розвитку? Хотіли б працювати в цій сфері (якщо ще не)?

Позитивно ставлюся. Перспективи є, головне щоб люди вкладали душу а не просто відпрацьовували гроші. У сфері гейм-деву не працював, але хотілося б.

Ми дякуємо Вікторові за інтерв’ю і бажаємо усій команді проекту успіхів у подальшій розробці. Ми і надалі активно слідкуватимемо за цим проектом і, сподіваємося, потішимо шановну аудиторією ще не одним матеріалом, стосовно модифікації “Провідник”.