Ще на початку листопада 2020-го року, розробники з 4A Games розписали план розвитку своєї компанії вцілому і їхнього останнього проєкту — Metro Exodus, зокрема. Тоді мова зайшла за випуск версій гри на Mac та Linux, а, також, про реліз на нових консолях і масштабний патч для PC. І от, сьогодні розробники поділилися новою інформацією, стосовно прийдешніх апдейтів.

Metro Exodus

Про версію Metro Exodus для PS5 та XBOX Series X|S

Розробники зазначають, що, враховуючи потужності консолей нового покоління, вони вирішили радикально змінити свій рушій 4A Engine, задля того, аби втілити у життя свої нещодавні задуми: забезпечення повного (максимального) трасування променів на вищезгаданих консолях і потужних PC.

*In-Game screenshot captured on PC showing our new RTGI, Emissives, and Infinite Ray bounces
Скріншот з повним трасуванням променів

Ось, що розробники самі кажуть про масштаби своєї роботи:

Ми побудували абсолютно нову систему освітлення, яка повністю базується на технології трасування променів. Це привнесло ряд оптимізацій, оновлень і нових функцій в глобальне освітлення і емісійне освітлення, що з’явилися у Metro Exodus ще на релізі, а також модернізовану реалізацію нашої потужної технології темпоральної реконструкції для подальшого підвищення роздільної здатності, візуальної деталізації і продуктивності.

4A Games
Xbox Booth 1.jpg

Розробники зазначають, що Metro Exodus буде йти у 4K/60 FPS з повним трасуванням променів на консолях нового покоління. Доповнення “Два полковники” та “Історія Сема”, також, отримають підтримку повного рейтрейсингу та всіх фіч, які з’являться у прийдешньому оновленні.

Про розширену версію Metro Exodus на PC

Розробники зазначили, що змін у Metro Exodus PC Enhanced Edition було внесено настільки багато, що користувачам не варто сприймати це як патч. Тим більше, що для запуску цієї версії гри, вона буде виділена, як окремий пункт у вашій бібліотеці. ВАЖЛИВО: ПК-версія Enhanced Edition дістанеться усім, хто має оригінальну Metro Exodus БЕЗКОШТОВНО!

Картинки по запросу "metro exodus ray tracing"

Окрім усіх вищезазначених нововведень, гравців очікує повна підтримка DLSS 2.0 (актуально для відеокарт Nvidia). Вихід PC Enhanced Edition очікується навесні.

І краплинка інформації про версії на Mac та Linux

Картинки по запросу "metro exodus ray tracing"

Ну, тут все коротко та ясно. Гра вийде на Mac у березні. На версію гри для Linux доведеться ще трошки почекати.