Святкування 10-ї річниці серії Metro продовжується, і розробники з 4A Games вирішили поділитися чималою кількістю апдейтів, які чекають на фанатів у найближчому майбутньому.

Metro Exodus

Як вже повідомлялося раніше, цього року Embracer Group придбали 4A Games. Це дало розробникам можливість працювати над більшою кількістю проектів. У тому числі, з залученням експертів з доволі відомих студій, таких як Saber Interactive тощо. Але окрім цієї новини та всім відомих подій, що відбувалися протягом всього року, 2020 став по-справжньому знаковим для розробників в цілому і для серії Metro, зокрема.

Але, замість того, аби підбивати підсумки того, що трапилося за останні 10 років з серією і студією, більш цікавими є розмови про те, що ж нас чекає у майбутньому. А тут нам розповіли чимало цікавого! Тож, давайте по порядку.

Почнімо з Metro Exodus

Прямо зараз розробники працюють над тим, аби вже у наступному році гравці побачили Metro Exodus на консолях Xbox Series X|S і PlayStation 5. Гравців збираються радувати численими покращеннями, як от: високою частотою кадрів, підвищеною роздільною здатністю, скороченням часу завантаження і покращеним трасуванням променів. Розробники зазначають, що усі ці покращення, також, будуть безкоштовно доступні тим, хто придбав гру на Xbox One або PlayStation 4 і вже перейшов на нове покоління.

Окрім покращених версій гри для нового покоління, розробники вже випустили Metro Exodus у сервісі Amazon Luna. І разом з цим, повним ходом йде робота над версіями гри для Linux і Mac.

Про плани на майбутнє

Майбутнє серії Metro

Вже ні для кого не секрет, що наступна частина серії Metro знаходиться у розробці. Цього разу 4A Games, спираючись на свій 15-річний (!) досвід, вирішили поставити собі цілі, вищі ніж будь-коли до цього.

Нова гра у серії розробляється для консолей нового покоління та PC. Розробники вирішили повністю переглянути свій рушій та рендер, аби показати максимальні переваги нового заліза.

Ми прагнемо забезпечити унікальний сюжетний досвід для кожного гравця; саме у цьому і полягає суть серії Metro.

Як студія, ми хочемо постійно підштовхувати себе до створення великих і кращих ігор, але ми також прислухаємося до того, що говорять фанати, і ми знаємо, що важливо для вас.

Ми відповідально ставимось до франшизи, і ми думаємо, що ви будете в захваті від наших планів на наступну главу історії.

4A Games

Взагалі, 4A Games славляться тим, що їхні ігри використовують сучасні технології для максимальної передачі тієї самої атмосфери. Так, наприклад, 4A Games були одними з піонерів використання фотограмметрії (детальніше про це можна прочитати у інтерв’ю, яке ми брали у Олега Корейби). Сподіваємось, і цього разу розробники не підведуть!

Нажаль, більше нам нічого не розказали, але і цього для початку, думаємо, буде достатньо 🙂

Кілька слів про мультиплеєр

Також, ні для кого не стане секретом і те, що, починаючи з Metro Last Light, розробники намагалися реалізувати мультиплеєр, який мав давати досвід, дещо відмінний від single player’ної частини гри. Але, кожного разу щось ставало на заваді.

Тепер же, коли 4A Games стала частиною сім’ї Ebracer Group, і отримала можливість консультуватися та кликати на допомогу розробників з таких студій, як Saber, творці серії Metro серйозно задумалися над тим, аби, нарешті, дати той самий, багатостраждальний багатокористувацький досвід у Всесвіті Metro.

При цьому, розробники чудово знають про те, що у чималої кількості фанатів виникають сумніви стосовно доцільності мультиплеєру. Тож, вони вирішили зупинитися на цьому пункті детальніше.

Давайте почнемо з того, що ми чуємо ваші побоювання. Ми не розглядаємо мультиплеер як безкінечне відкривання лутбоксів або як стрибок на якийсь тренд. Як творці, ми хочемо вивчити багатокористувацький досвід, який абсолютно доцільний у рамках всесвіту Metro.


Ми також прагнемо того, щоб все, що ми робимо, не завдавало шкоди сюжетному, singleplayer’ному експіріенсу. Нам знадобиться спеціальна команда, зосереджена виключно на онлайн-компоненті, і саме це може принести наше нове партнерство з Saber; Роки досвіду і розвитку технологій допоможуть нам реалізувати наші амбіції.


Крім того, нагадуємо про те, що це ще ранні дні — жодна з наведених вище думок не означає, що наступна гра Metro буде тільки багатокористувацькою; або що наступна гра буде мати singleplayer і multiplayer в одному пакеті. Ми все ще досліджуємо це питання, але знаємо, що ми абсолютно віддані більш однокористувацькому, сюжетному досвіду у Всесвіті Metro, який наші шанувальники і полюбили.

4A Games

Про новий проект

І, окрім всього вищезазначеного, розробники підтвердили спільноті факт того, що новий проект у новому всесвіті знаходиться у розробці. Прямо зараз триває набір у команди на Мальті та у Києві для того, аби якомога швидше розпочати повноцінну розробку нової гри. Якщо вас зацікавила пропозиція, подивитися вакансії і відправити своє резюме можна тут.

Нагадаємо, що нещодавно у PUBG Mobile запустили кросовер з Metro Exodus.