
Цього року конференція Games Gathering відбувалася у гібридному форматі Online+Offline. Організатори конференції провели “живу” частину заходу у Братиславі, Словаччина. Втім, це не завадило нам винести з цього заходу цікавий контент для нашої Шановної спільноти!
Першими, хто відгукнувся на нашу пропозицію провести інтерв’ю, були розробники з української студії Starni Games. Нещодавно вони випустили гру Ukraine War Stories про долі звичайних людей під час повномасштабного вторгнення росії.
Ми поспілкувались з Ігорем Тимошенко — СЕО команди Starni Games:

Тож, вітаємо Вас! Представтесь, будь ласка.

Вітаю! Тимошенко Ігор, СЕО у Starni Games.

Як вам на цьогорічному Games Gathering (на його онлайн-частині)?

Як і завжди — дуже добре спланована та органiзована конференцiя, хоча менi бiльше подобається офлайн формат.


Почати, я думаю, варто не з найприємнішої теми, але цього питання не уникнути. Як для вас почалось те саме, злощасне 24-е лютого?

Десь о 8 годині менi зателефонував спiвробiтник та сказав “вiйна почалась”, ну а далi розповів про ракетні удари і стало зрозуміло, що це не загострення на сходi, а full scale invasion.
Я зателефонував своїм знайомим у рiзних мiстах, насамперед у Харків, Одесу та Iрпiнь, щоб зрозуміти, чи правду пишуть у новинах, чи це — клiкбейтнi заголовки.
Ну, а коли стало зрозумiло, що це не фейк, зв’язався з командою і вирiшили, що нiхто в офiс йти не буде, доки ситуація не стабiлiзуєтся. Сам вирiшив вивезти родину до Західної України.

Чи базується зараз компанія в Україні? Чи Ви та співробітники обрали іншу локацію для розробки Вашого нового проєкту?

Ми знаходимося у Києві. Та бiльшiсть часу працюємо в офiсi.


Зараз достатньо складні часи. Що допомагає Вам та команді триматися під час війни?

Люди до всього адаптуються. Так й ми звикли до вiйни i вона вже не давить на мозок, як на початку. Так, е “прольоти”, повiтряна тривога i все iнше, але вже зрозумiло, як себе поводити й що робити.

За час війни, чи додалося у Вашому інформаційному просторі українського контенту? Що б Ви могли порекомендувати?

З початком вiйни всi почали переходити на українську, тому, звiсно, контенту додалось :). Але якихось нових видань чи щось таке — то ні.


Нещодавно вийшла ваша нова гра Ukraine War Stories. Гостомель, Буча, Маріуполь. Що стало поштовхом, щоб розповісти саме ці історії?

Один наш спiвробiтник перебував у Бучi пiд час окупацiї. Iнший — виїхав з окупованого Марiуполя, та пройшов сортувальний табір. Гостомель — це початок війни на Київському напрямку.

Тобто, чи правильно ми можемо зрозуміти, що історії, представлені у грі — це історії розробників чи їхніх близьких?

Нi в якому разi. Просто ми мали інформацiю iз першоджерела, що дозволило ретельно добрати правдивi iсторiї iз бiльш вiдомих джерел.


Крім вищевказаних історій, на сторінці гри в Steam знаходиться заглушка “TBA”. Чи можете ви щось розповісти про подальший розвиток проєкту?

В нас є декiлька iдей, але говорити про це занадто рано.

Strategic Mind: Spirit of Libety. Цей проєкт був анонсований доволі давно. Минулого року, у рамках Games Gathering 2021, ми навіть бачили невеличке демо. На якій стадії розробка проєкту зараз?

Ми плануємо релiз наступного року. бiльш того, вже частково вiдновили над ним роботу, бо вiйна зiпсувала нам плани, було потрiбно зосередитися на виконаннi наших забов`язань перед видавцем по Headquarters: World War II.

Чи можемо ми у майбутньому очікувати на стратегію, ґеймплейно схожу на Strategic Mind, але присвячену вже нашій війні?

Коли ми переможемо, то звiсно! :). До цього — нi.

Повернімося до Ukraine War Stories. Наскільки важко розробляти такий проєкт у реаліях сьогодення?

Психологічно — дуже важко. ти читаєш текст і розумієш, що кілька сивих волосин на твоїй голові вже проступили. В іншому — ніяких проблем з розробкою нема.


Чи було важко перебудувати процеси з розробки покрокових стратегій на розробку візуальної новели? Все ж, жанри дещо далекі одне від одного, скажімо так.

Скажімо так, ми почали працювати над iншою візуальною новелою майже рiк тому. Тому нам не потрiбно було нічого переналаштовувати — просто призупинили один проект, та почали замiсть нього працювати над UWS.

Враховуючи обставини, можемо цілком зрозуміти, що український ґейм-дев переживає не найкращі свої часи. І, тим не менш, яким Ви, з сьогоднішньої точки зору, бачите нашу рідну індустрію у майбутньому?

Я вважаю, що iндустрiя буде зростати. І, як менi здається, фаза росту почнеться зараз. Тому що великi компанiї не хочуть (або не можуть) працювати в Україні, а це дає шанс дрiбним командам.
А дрiбна команда — це завжди креатив, на вiдмiну вiд великої компанiї, де всi бiзнес-процеси прописанi та впорядкованi. А креатив i дає потужний поштовх для будь-якої сфери людської дiяльностi.


І наостанок, чого б Ви побажали вашим фанатам зараз?

Мирного неба 🙂
Ми дякуємо Ігорю та команді Starni Games за їхню працю і за першу масштабну та серйозну гру про, істинно, історичні події, що відбуваються зараз в Україні. Зичимо розробникам наснаги та мирного неба над головою.