Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 1200h440-1024x375.png


Цього року конференція Games Gathering відбувалася у гібридному форматі Online+Offline. Організатори конференції провели “живу” частину заходу у Братиславі, Словаччина. Втім, це не завадило нам винести з цього заходу цікавий контент для нашої Шановної спільноти!

Першими, хто відгукнувся на нашу пропозицію провести інтерв’ю, були розробники з української студії Starni Games. Нещодавно вони випустили гру Ukraine War Stories про долі звичайних людей під час повномасштабного вторгнення росії.

Ми поспілкувались з Ігорем Тимошенко — СЕО команди Starni Games:

SMNS Games
SMNS Games


Тож, вітаємо Вас! Представтесь, будь ласка.

Ігор Тимошенко


Вітаю! Тимошенко Ігор, СЕО у Starni Games.

SMNS Games
SMNS Games


Як вам на цьогорічному Games Gathering (на його онлайн-частині)?

Ігор Тимошенко


Як і завжди — дуже добре спланована та органiзована конференцiя, хоча менi бiльше подобається офлайн формат.

SMNS Games
SMNS Games


Почати, я думаю, варто не з найприємнішої теми, але цього питання не уникнути. Як для вас почалось те саме, злощасне 24-е лютого?

Ігор Тимошенко

Десь о 8 годині менi зателефонував спiвробiтник та сказав “вiйна почалась”, ну а далi розповів про ракетні удари і стало зрозуміло, що це не загострення на сходi, а full scale invasion.

Я зателефонував своїм знайомим у рiзних мiстах, насамперед у Харків, Одесу та Iрпiнь, щоб зрозуміти, чи правду пишуть у новинах, чи це — клiкбейтнi заголовки.

Ну, а коли стало зрозумiло, що це не фейк, зв’язався з командою і вирiшили, що нiхто в офiс йти не буде, доки ситуація не стабiлiзуєтся. Сам вирiшив вивезти родину до Західної України.

SMNS Games
SMNS Games


Чи базується зараз компанія в Україні? Чи Ви та співробітники обрали іншу локацію для розробки Вашого нового проєкту?

Ігор Тимошенко


Ми знаходимося у Києві. Та бiльшiсть часу працюємо в офiсi.

Фото Дмитра Ларіна
SMNS Games
SMNS Games


Зараз достатньо складні часи. Що допомагає Вам та команді триматися під час війни?

Ігор Тимошенко

Люди до всього адаптуються. Так й ми звикли до вiйни i вона вже не давить на мозок, як на початку. Так, е “прольоти”, повiтряна тривога i все iнше, але вже зрозумiло, як себе поводити й що робити.

SMNS Games
SMNS Games


За час війни, чи додалося у Вашому інформаційному просторі українського контенту? Що б Ви могли порекомендувати?

Ігор Тимошенко


З початком вiйни всi почали переходити на українську, тому, звiсно, контенту додалось :). Але якихось нових видань чи щось таке — то ні.

Фото зі сторінки Володимира Зеленського
SMNS Games
SMNS Games


Нещодавно вийшла ваша нова гра Ukraine War Stories. Гостомель, Буча, Маріуполь. Що стало поштовхом, щоб розповісти саме ці історії?

Ігор Тимошенко

Один наш спiвробiтник перебував у Бучi пiд час окупацiї. Iнший — виїхав з окупованого Марiуполя, та пройшов сортувальний табір. Гостомель — це початок війни на Київському напрямку.

SMNS Games
SMNS Games


Тобто, чи правильно ми можемо зрозуміти, що історії, представлені у грі — це історії розробників чи їхніх близьких?

Ігор Тимошенко


Нi в якому разi. Просто ми мали інформацiю iз першоджерела, що дозволило ретельно добрати правдивi iсторiї iз бiльш вiдомих джерел.

Ukrainian War Stories
SMNS Games
SMNS Games


Крім вищевказаних історій, на сторінці гри в Steam знаходиться заглушка “TBA”. Чи можете ви щось розповісти про подальший розвиток проєкту?

Ігор Тимошенко


В нас є декiлька iдей, але говорити про це занадто рано.

SMNS Games
SMNS Games

Strategic Mind: Spirit of Libety. Цей проєкт був анонсований доволі давно. Минулого року, у рамках Games Gathering 2021, ми навіть бачили невеличке демо. На якій стадії розробка проєкту зараз?

Ігор Тимошенко

Ми плануємо релiз наступного року. бiльш того, вже частково вiдновили над ним роботу, бо вiйна зiпсувала нам плани, було потрiбно зосередитися на виконаннi наших забов`язань перед видавцем по Headquarters: World War II.

SMNS Games
SMNS Games


Чи можемо ми у майбутньому очікувати на стратегію, ґеймплейно схожу на Strategic Mind, але присвячену вже нашій війні?

Ігор Тимошенко


Коли ми переможемо, то звiсно! :). До цього — нi.

SMNS Games
SMNS Games


Повернімося до Ukraine War Stories. Наскільки важко розробляти такий проєкт у реаліях сьогодення?

Ігор Тимошенко

Психологічно — дуже важко. ти читаєш текст і розумієш, що кілька сивих волосин на твоїй голові вже проступили. В іншому — ніяких проблем з розробкою нема.

Ukrainian War Stories
SMNS Games
SMNS Games

Чи було важко перебудувати процеси з розробки покрокових стратегій на розробку візуальної новели? Все ж, жанри дещо далекі одне від одного, скажімо так.

Ігор Тимошенко

Скажімо так, ми почали працювати над iншою візуальною новелою майже рiк тому. Тому нам не потрiбно було нічого переналаштовувати — просто призупинили один проект, та почали замiсть нього працювати над UWS.

SMNS Games
SMNS Games

Враховуючи обставини, можемо цілком зрозуміти, що український ґейм-дев переживає не найкращі свої часи. І, тим не менш, яким Ви, з сьогоднішньої точки зору, бачите нашу рідну індустрію у майбутньому?

Ігор Тимошенко

Я вважаю, що iндустрiя буде зростати. І, як менi здається, фаза росту почнеться зараз. Тому що великi компанiї не хочуть (або не можуть) працювати в Україні, а це дає шанс дрiбним командам.

А дрiбна команда — це завжди креатив, на вiдмiну вiд великої компанiї, де всi бiзнес-процеси прописанi та впорядкованi. А креатив i дає потужний поштовх для будь-якої сфери людської дiяльностi.

Фото: Ігор Ткачов
SMNS Games
SMNS Games


І наостанок, чого б Ви побажали вашим фанатам зараз?

Ігор Тимошенко


Мирного неба 🙂

Ми дякуємо Ігорю та команді Starni Games за їхню працю і за першу масштабну та серйозну гру про, істинно, історичні події, що відбуваються зараз в Україні. Зичимо розробникам наснаги та мирного неба над головою.