Цього року конференція Games Gathering відбувалася у гібридному форматі Online+Offline. Організатори конференції провели “живу” частину заходу у Братиславі, Словаччина. Втім, це не завадило нам винести з цього заходу цікавий контент для нашої Шановної спільноти!
У рамках конференції проходив традиційний конкурс проєктів Indie Blast, котрий порадував чималою кількістю цікавих ігор з України. Tactical Squad: SWAT Stories зацікавила нас з ґеймплейної та ідейної точок зору і ми вирішили поспілкуватись з розробниками цієї гри. На наші питання відповідав Валерій – гейм-дизайнер та співзасновник Red Mountain Games.

SMNS Games
SMNS Games


Добрий день! Представтесь, будь ласка, та розкажіть трохи про свою команду.

Red Mountain Games

Добрий день! Мене звати Валерій, я співзасновник нашої невеличкої студії. Кор нашої команди складають 4 людини. 3 круті програмісти, які роблять нас технічно сильними і я в ролі гейм-дизайнера.

Також з нами працюють 3 левел-дизайнера, інколи просимо наших знайомих допомогти з аудіо, діалогами, перекладами. Не знаю, чи є сенс якось широко розписувати про кожного.

Нам просто подобається робити ігри і ми стараємось зробити все максимально якісно і фаново.

SMNS Games
SMNS Games


Як вам на цьогорічному Games Gathering (на його онлайн-частині)?

Red Mountain Games


Після того як був двічі офлайн, то онлайн не ціпляє. Сподіваюсь що Indie Blast порадує і наша гра переможе.

Games Gathering
SMNS Games
SMNS Games


Почнемо ми з ненайприємніших тем. Як для вас почалось 24-е лютого ?

Red Mountain Games

В мене міцний сон, якби не моя дівчина, то я б про все дізнався не коли всі, а на 3-4 години пізніше. Було сильне хвилювання, трошки не вірилось, трошки було лячно. Думаю так було у всіх. Потім зібрали рюкзаки і просто читали новини весь час.

SMNS Games
SMNS Games


Як війна вплинула на ваше життя та компанію?

Red Mountain Games

В основному, морально вплинуло. Вся команда проживає на Закарпатті, один лише я в Ірпені. То в них не було проблем з переїздами і т.д. Але перший час було просто нереально щось робити, потім почали брати себе в руки. З часом вже всі звикли. Але кожен раз як рф пробивала дно, це вибивало з колії, всі моніторять новини і не до роботи. Але, в цілому, все нормально. Проте, думаю це лише через те, що нікому не довелось кардинально міняти життя і лишати дім.

Джерело зображення: The Telegraph
SMNS Games
SMNS Games


Що допомагає вам триматися під час війни?

Red Mountain Games


ЗСУ. Банально прозвучить, але розуміння, що треба жити далі. Навіть якщо не заради себе, а країни. Працювати, донатити, допомагти. Інакше – ніяк.

SMNS Games
SMNS Games


За час війни, чи додалося у вашому плейлисті української музики?

Red Mountain Games


Чесно, я не меломан. Я до війни зрідка Рашмтайн слухав, та й усе. Але реально більше почав помічати української музики в своєму просторі, і це радує. Хоч вона часто на військову тематику.

SMNS Games
SMNS Games


Чим займалися розробники з Red Mountain Games до того, як створили студію?

Red Mountain Games

Вчились в університеті, працювали. Нічого цікавого. Проте, до поточного проєкту, ми розробляли інший шутер під назвою Fusion. На ньому ми, так би мовити, тренувалися. Починаючи з технічного плану, і закінчуючи веденням соцмереж. Це був першй серйозний проєкт, який дійшов до релізу. Так, це всього лише публічна демка, проте щось зарелізити вперше – це вже успіх. Та й вийшло доволі непогано.

SMNS Games
SMNS Games

З приводу Fusion: у описі гри на сторінці itch.io вказано, цитую: «This is a new franchise based on Slavic mythology.» — при цьому головним героєм виступає робот, а події відбуваються на футуристичній станції. Як узгоджуються ці два протилежні, на перший погляд, дизайнерські рішення?

Red Mountain Games

Саме по собі значення слова fusion – це “злиття”. І задумка була в тому, щоб об’єднати непоєднуване. Далеке майбутнє і в той же час слав’янську міфологію. Тут не відчувалось якихось проблем з узгодженням. Наприклад, в тому ж Dead Space гравець літає на космічному кораблі, а потім топче пауків і це ок. Ми хотіли зробити щось схоже, проте додати українського колориту.

Fusion
SMNS Games
SMNS Games

Розкажіть більше про супротивників: темні фігури, монстрів з сяючими наростами тощо. Як вони називаються, які їх особливості та чим ви надихалися під час створення образів?

Red Mountain Games

Ми назвали їх Навь. І це не істоти, а темні сили які поглинають людей, і не тільки. Чесно, вони вийшли випадково. Ми думали як зекономити і просто натягнули на звичайних людей темний матеріал. І вийшло непогано. Ми його доопрацювали і він гарно переливався з червоним кольором, круто розлітався від пострілів. Такі реалії інді, нема ресурсів ні на що. Проте, ці персонажі – це самий низ ієрархії. В грі заплановано 4 боси, це: Мара, Чорт, Чорнобог і Потерчата. От тут би можна було зробити щось дійсно колоритне.

SMNS Games
SMNS Games

Оскільки Fusion був дебютним проєктом для вашої студії, розкажіть детальніше, як проходила розробка та з якими проблемами ви зіткнулися в ході?

Red Mountain Games

Розробка проходила ривками. Раз в кілька тижнів – місяць ми знаходили якийсь конкурс, або івент, куди можна було б відпраити демку. І ми старались з усіх сил, щоб встигнути зробити робочий білд до дедлайну. Потім передишка і знов підготовка до наступного дедлайну. Наче не дуже організовано, проте так ти весь час робиш дійсно важливе і корисне, а не поліруєш до не існуючого ідеалу одну локацію, або механіку, коли крім цього більш нічого не готово. Основні проблеми були з асетами. Без них гра не буде виглядати як гра, а те що пропонує маркетплейс часто просто неприйнятно, м’яко кажучи.

Fusion
SMNS Games
SMNS Games

Коли ви почали розробку проєкту Tactical Squad: SWAT Stories?

Red Mountain Games

Розробка гри розпочалась у травні 2021 року.

SMNS Games
SMNS Games

Чи змінювалася з ходом розробки основна ідея проєкту?

Red Mountain Games

Основна ідея – ні. Ми на початку дуже детально описали гейм-дизайн документ і вже в процесі майже не було змін. Більше були думки, наші або від ком’юніті,  які механіки ще можна додати. Або як реалізувати на практиці те, що ми задумали на папері.

Tactical Squad: SWAT Stories
SMNS Games
SMNS Games

Чому саме гра про американських спецпризначенців?

Red Mountain Games

Ну наша гра це ідейний наслідувач SWAT 4, саме тому і американські спецпризначенці. Крім того ринок США – найбільший і вони, скоріш за все, куплять гру з SWAT, а не КОРД у назві :). Звучить дуже прагматично, проте коли вкладаєш стільки часу і ресурсів, то хочеться щоб гра була максимально успішна.

SMNS Games
SMNS Games

Сьогодні ігри про спецназ переживають пік популярності. З’являється чимало цікавих проєктів. Той самий Rainbow Six Siege, нехай і доволі сильно відійшов від основної концепції, продовжує формувати певну спільноту гравців, які починають глибше цікавитись іграми про спецпризначенців і звертають свою увагу на проєкти, накшталт Ready or Not, Nine to Five, чи той самий, класичний SWAT 4. Що може запропонувати ваш проєкт новачкам у жанрі тактичних шутерів та вже досвідченним гравцям?

Red Mountain Games

Ну, по-перше, може запропонувати саму себе. Що я маю на увазі: популярність росте, проте хороших ігор в цьому в жанрі можна перерахувати на пальцях. По-друге, більшість ігор – це онлайн кооп, або PvP. В нас же, окрім онлайн коопу, буде і сингл.  

Щодо проєкту: Ми активно працюємо над AI. Зараз ми пишемо AI директор, який не дасть занудьгувати гравцю. Саспекти (NPC. У даному випадку – ворожі – прим.ред.) будуть приймати рішення на основі пулу критеріїв і навколишнього середовища, що зробить ігровий процес цікавим і непередбачуваним, в хорошому сенсі слова.

Також, ми працюємо над варіантивністю і реіграбельністю. Це буде реалізовано через зміну середовища (динамічна погода, різна освітленість (крім того динамічне світло і можливість його відстрілювати), зміна пропсів від сесії до сесії). Плюс, у нас буде 5-6 ігрових режимів, які також додатково можуть впливати на ігрове середовище. Проте, основний вплив це буде мати на NPC. В залежності від режиму, змінюватимуться патерни поведінки, що дозволить перепроходити ту ж саму місію і отримувати новий експіріенс.

SMNS Games
SMNS Games

Називаючи свою гру Tactical Squad: SWAT Stories, ви чітко визначаєте про який саме спецпідрозділ якої країни йтиме мова. Втім, не хотілося б вам створити гру про, припустимо, українських спецпризначенців?

Red Mountain Games

Я вже вище писав чому SWAT, а не КОРД. Проте якби гравцям було цікаве DLC з нашими спецпризначенцями і, можливо, з локаціями з України, то ми б із радістю реалізували це.

SMNS Games
SMNS Games

Чи буде присутня у грі українська локалізація (якщо не на релізі, то, хоча б, в принципі)?

Red Mountain Games

Будуть українські субтитри. Озвучка буде лише англійською.

Tactical Squad: SWAT Stories
SMNS Games
SMNS Games

Звісно, можливо, ми забігаємо дещо наперед. Тим не меньш… Чи плануєте ви нові проєкти після Tactical Squad: SWAT Stories?

Red Mountain Games

Можливо з новим досвідом повернемось до Fusion. Проте, точно буде щось не з таким складним AI.

SMNS Games
SMNS Games

А які ідеї ви би хотіли розвинути у новому баченні проєкту (якщо у вас є ідеї, якими ви можете поділитися)?

Red Mountain Games

Ми ще не переосмислювали Fusion. Поки зарано.

Tactical Squad: SWAT Stories
SMNS Games
SMNS Games

Чи плануєте ви дати можливість гравцям модифікувати Tactical Squad: SWAT Stories? Адже, не в останню чергу саме завдяки модифікаціям, той самий SWAT 4, продовжує утримувати чимало гравців у грі.

Red Mountain Games

Ми думали за це. В цілому, так, ми б хотіли. Проте не знаємо, чи будемо вкладатись по строкам. Можливо, додамо це після релізу.

SMNS Games
SMNS Games

Враховуючи обставини, можемо цілком зрозуміти, що український гейм-дев переживає не найкращі свої часи. І, тим не менш, яким ви з сьогоднішньої точки зору бачите нашу рідну індустрію у майбутньому? 

Red Mountain Games

Ну на Ukrainian Games Festival, що був в серпні, я побачив багато крутих ігор. Додамо до цього тренд на українське. Плюс те, що зараз всі активно змінюють мову інтерфейсу на українську, що підняло нашу мову в рейтингу Steam. Плюс тиск на різні платформи і великі корпорації, щоб додавали українську локалізацію. Плюс скоро Сталкер вийде і нагадає всім, що українці шарять в іграх. Я думаю все це закладе базу, щоб невеликим студіям було простіше просунути свої проєкти. Хоча і розумію що легко не буде.

Tactical Squad: SWAT Stories
SMNS Games
SMNS Games

Чого б ви побажали вашим фанатам зараз?

Red Mountain Games

Терпіння, бо ігри це дуже трудозатратно. І миру, щоб насолоджуватись шутерами, а не жити ними.

Ми дякуємо розробникам за цікаве та розлоге інтерв’ю. Зичимо успіхів у подальшій розробці проєкту і слідкуватимемо за оновленнями і надалі.

Нагадаємо, що у рамках конференції Games Gathering ми взяли інтерв’ю у розробників зі Starni Games. Поговорили про їхні актуальні та майбутні проєкти.