На конференції Games Gathering 2018, серед стендів можна було знайти стенд компанії Vostok Games. Серед представників студії був Олег Яворський, у якого ми взяли інтерв’ю. Спілкувалися про Vostok Games, Survarium, Fear The Wolves, та про інше.

З. Ну, спочатку спитаємо про саму конференцію. З чим ви сюди прийшли? Шукаєте потенційних працівників, чи здобувати досвід?
В. Головна мета – це спілкування. Ми, насправді, не так часто з’являємося публічно в індустрії зі стендом і так далі. Тобто, основна мета – це нові знаймства, це спілкування і, в тому числі, пошук нових працівників.

З. Чи багато ви вже знайшли потенційних працівників, які готові працювати у вашій команді?
В. Підходить досить багато людей. У нас там(на стенді) можна заповнити анкету, залишити свої контактні дані. Ну, тобто, робота в цьому напрямку іде і, поки що, все непогано, а який вже буде результат, то ми побачимо після конференції.

З. Як зараз компанія Vostok Games в цілому, як йдуть справи?
В. Непогано. Зараз у нас два активних проекти.Це “Survarium” і “Fear The Wolves”. Стосовно останнього, ми зараз працюємо над офіційним релізом, тобто,зараз гра у дочсному доступі, планується реліз. Я думаю, що ще буде кілька апдейтів, після чого, вже запуск. І, паралельно з цим, плануються нові проекти, які, поки не анонсовані, тому багато про них казати не можу, але зараз ми плануємо розширення команди для цього.

З. Я, як раз хотів запитати, що нового ви плануєте внести у “Fear The Wolves”. Чи плануєте ви якось підіймати онлайн, тому що показники, останнім часом, якісь, не дуже позитивні.
В. Ну, ми розуміємо, що гра у дочасному доступі і там реалізовано ще не все, що ми хотіли, тому зараз ведеться робота над оновленнями, які принесуть дещо нове. Ми плануємо зробити акцент на атмосферності гри, на взаємодії гравців з тим світом, який там є. Ті ж самі вовки, які реалізовані, але їхня функціональність обмежена. Тому, ми розвиваємо це.В тому числі, крім аномалій, ми плануємо додати артефакти, які дадуть нові можливості для гравців. Тому, я думаю, що наша гра буде меньш схожа на класичний Battle-royale, наше прагнення – зробити гру оригінальнішою і не схожою на інші. І, сподіваємось, це дасть поштовх більшій кількості гравців спробувати наш проект.

З. Скільки людей працюють над “Fear The Wolves”? Більше, ніж над “Survarium”, чи, приблизно, порівну?
В. Ну, в принципі, при розробці ігор є різні періоди, коли виникають різні потреби у кількості працівників. Як правило, це, така собі, синусоїда. Тобто, спочатку треба меньше людей, потім йде певний пік, де працює, наприклад, багато художників – це, така собі, активна фаза розробки. У команді “Survarium”, під час цієї фази було, десь, 70 чоловік.У “Fear The Wolves” вже трохи меньше, оскільки ми вже взяли Unreal Engine і не було потреби писати свій власний рушій. Я думаю, що у команді “Fear The Wolves” зараз, десь, 50-60 чоловік. На даний момент у “Survarium” команда меньша, але, як я вже казав, це залежить від потреб проекта.

З. До речі, про “Survarium”, останні апдейти починають все більше і більше радувати аудиторію проекта. Як ви плануєте далі розвивати гру? Будете і далі робити невеликі правки балансу чи якось інакше?
В. У “Survarium” ми вже вийшли на певний рівень стабільності графіка. Тобто, ми вже там і новий рендер зробили, і, звичайно, що там, досі є певні технічні моменти, які ми виправляємо, але, я думаю, що там вже більш напрямок на те, щоб робити певні контент-апдейти,працювати і далі над балансом, над поліровкою гри. І, хотілося б, більше робити якихось івентів для гравців, прив’язувати це до якихось подій, до свят, тобто, робити більше активностей для ком’юніті і меньше вже звертати увагу на технічну складову гри, бо на це ми вже витратили колосальну кількість часу і ресурсів.

З. До речі, на сторінках у соціальних мережах, ми бачили опитування аудиторії, чи не хочуть вони проспонсорувати створення синглплеєрного “Survarium”. Це вже можна вважати анонсом, чи це, лише, далекы плани?
В. Ні-ні, це не більше, ніж опитування, поки що. Нам просто цікаво почути думку гравців, щодо цього.Але, не сприймайте це як якусь офіційну заяву від компанії.

З. Тобто, якщо багато гравців будуть готові проспонсорувати, то є шанс, що ви почнете якісь рухи у цьому напрямку?
В. Ми завжди розглядаємо масу всіляких варіантів і щодо нових проектів, у тому числі. Це не означає, що з цього щось вийде, але завжди цікаво почути думку аудиторії, адже все, що робиться, робиться для неї.

З. Зараз ви працюєте над “Вовками” у рушії Unreal Engine 4. Чи не планували ви ліцензувати свій рушій, щоб інші компанії, також, могли на ньому створювати свої проекти?
В. Це зовсім інший напрямок роботи і у сьогоднішніх умовах,я думаю, що це мало вірогідний сценарій, він потребує абсолютно іншого фокусу. Ми свій рушій починали робити тому що, на той момент, коли ми починали з “Survarium”, не було кращих варіантів, не було тих технологій, які б дозволяли зробити те, що нам потрібно. Зараз же, мені здається, що конкурувати з такими гігантами, як Unity чи Unreal Engine у нас мало шансів, тому… Просто, нам, все ж, більше хочеться робити ігри, а не рушії, тому будемо концентруватись, все ж, більше на іграх.

З. Традиційне запитання для нашої спільноти: як ви ставитесь до українського геймдеву?
В. Чудово ставлюся. Хотів би, щоб він розвивався. Він і зараз розвивається, але, немає нічого бездоганного. Треба і далі активно розвивати і сподіваюся, що буде більше компаній. Я думаю, що у нас всі шанси є. Україна для західних та інших інвесторів відкрита і вони вже зрозуміли, що з нами можна мати справу і багатьом компаніям цікава співпраця з українськими студіями. В принципі, це фінансово-вигідно для них. Ми можемо видавати гарний результат. І чимбільше у нас буде якісних проектів, тим більше у нас шансів зайняти свою нішу на глобальному ринку.

З. Спасибі вам за інтерв’ю. Було приємно спілкуватися.
В. Дякуємо вам за увагу до наших проектів.