Напевне, всі ви пам’ятаєте, що PR-кампанія прийдешнього S.T.A.L.K.E.R. 2 розпочалася з шифру 2.0.2.1, який було розміщено на офіційному сайті гри з моменту релізу. Фанати довго і наполегливо намагалися його розгадати, і врешті їм це вдалося. Переможець отримає крутий стилізований ПК, а ще 99 фанатів отримали інші подарунки, з яких, фактично, і розпочався другий шифр.

Про перебіг розгадування першого шифру, а також дій GSC Game World протягом двох років з моменту анонсу перезапуску розробки сиквелу “сталкера” можна почитати у нашому матеріалі за цим посиланням. Також там ви знайдете і відеоверсію. А зараз перейдемо до другого, більш таємничого шифру.

17 липня 2020 року

Розпочалося все з інтерв’ю хлопців з Discord-серверу “Рентген 2.0.2.1“, які розгадали перший шифр, з представниками компанії GSC Game World. Було озвучено різні питання, і під кінець дешифратори запитали, чи слід чекати на якусь схожу подію в майбутньому.

Ігротворці відповіли одним єдиним зображенням. На ньому була зображена таємнича колода гральних карт. Тоді ще ніхто не знав, що вони означають, і лише гадали, що буде попереду.

Stalker 2

Початок січня 2021 року

На початку січня 2021 року під ялинку перших людей, які розгадали шифр, почали приходити подарунки від розробників. У них були: кофти, дерев’яні постери, вітальні листівки з автографами, брендована сумка від протигаза, і що найголовніше — гральні карти.

Кожному дешифратору присилали лише одну карту, у всіх вони були різні. Любителі загадок та таємниць одразу почали ними ділитися, та збирати їх фото докупи, щоб розібратися, що з ними робити. Карти, звісно ж, виявилися не простими. Там немає звичних нам мастей та нумерації. Натомість на них є якісь таємничі позначки на фоні незрозумілих газет на різних мовах.

Ком’юніті потихеньку отримувало подарунки від GSC Game World і залюбки ділилося їх фото у мережі. Але згодом ігротворці вирішили привітати з Новим роком і представників різних медіаресурсів, які писали про S.T.A.L.K.E.R. 2 та слідкували за ним. Серед них, до речі, були і ми.

Характерними відмінностями від подарункових наборів для дешифраторів була не лише інша кофта, відсутність дерев’яного постера і, зрозуміло, інша вітальна листівка, але й карти. Представникам різних ресурсів присилали не випадкову карту, а цілу колоду у коробці, стилізованій під пачку внутрішньоігрових цигарок “Мрія”.

Усі охочі розгадати шифр почали збирати скани карт у різних видань, і думати, що ж з ними робити. Пройшов певний час, поки фанати здогадалися для чого потрібні дивні позначки на картах, і як же їх треба розставити.

26 січня

Учасники сервера “Рентген 2.0.2.1” зрозуміли схему, і розставили карти потрібним чином. Вони помітили, що на них є різні цифри, і вони явно повинні щось утворити. Після правильного розміщення карт, виявилося що це номери телефонів для різних регіонів. Звісно ж, усі одразу почали їх набирати.

Stalker 2

Слухавку взяв таємничий Шифр, який зараз перебуває у Зоні. Він повідомив, що там є світова змова. Щоб у всьому розібратися, йому потрібна допомога людини з “великої землі”. І назвав перелік, з першого погляду, дивних речей, які йому потрібні:

  • Сума схеми БМ без нулів
  • Номер з вантажопідіймальністю 4,5 тони
  • Середнє число “Маяка”

Незнайомець сам сказав, що не знає, що це все означає, але ці цифри дуже важливі, і попросив передзвонити та передати їх тональним набором.

27 січня

Вже наступного дня наполегливі любителі таємниць дійшли до розгадки. Схему БМ було знайдено у якості плакату у першій частині S.T.A.L.K.E.R., на ній було позначено різні цифри, якщо додати їх, не враховуючи від’ємні числа, а потім забрати нулі, то вийде число 3.

Далі було знайдено у всесвіті “Сталкера” річ, яка витримує 4,5 тони. Нею виявився ліфт, а його номером було число 2.

Ну а от “Маяком” виявився старий радянський магнітофон “Маяк 203”, який можна знайти серед моделей оточення у “сталкері”. Середнє число моделі — 0.

stalker 2

Разом вийшло число 320. Користувачі знову набрали номер Шифра, і набрали на клавіатурі своїх телефонів цей код, і він підійшов. Незнайомець подякував нам, і пообіцяв, що перевірить числа. От тільки для цього йому доведеться відправитися у неприємні місця. Подорож, за його підрахунками, мала тривати тиждень. Десь тоді він і попросив передзвонити.

3 лютого

Поки не відбувалося нічого нового, люди, які розгадували шифр, вирішили розібратися що за текст написаний на картах. Одразу було зрозуміло, що там зображено клаптики різних газет на різних мовах.

Користувачі виконали чималу роботу і склали усе докупи, в результаті чого отримали 4 різних газетних матеріали, які так чи інакше пов’язані з Чорнобильською зоною відчуження. Текст було відновлено не на 100%, але майже все зрозуміло. Переглянути результати праці спільноти можна за посиланням.

Stalker 2

11 лютого

У офіційних сторінках S.T.A.L.K.E.R. 2 у соціальних мережах з’явився запис про те, як живе Зона під час викиду. Про те як сталкери ховаються, і навіть найзапекліші вороги в цей час миряться заради виживання. Заодно розповіли про ті самі карти, а саме про те, що вони непрості, і їх використовують для того, щоб передати якесь повідомлення на “белику землю” разом з хабаром.

А ось наприкінці було згадано, що зараз у зоні відчуження проблеми з вишками стільникового зв’язку, вони всі перевантажені. І це був натяк на те, що скоро можна буде знову телефонувати за здобутим раніше номером. І справді, після повідомлення про вишки зв’язку, на лінії замість повтору старого повідомлення була тиша, а згодом уже Шифр вийшов на зв’язок.

Stalker 2

Він дуже радісним голосом повідомляв, що код відчинив двері до таємного бункеру на Янові, там він знайшов старий труп у старомодному одязі. При ньому був пропуск у ЧЗО з вказаним ім’ям Веніамін та його фото. Шифр пообіцяв попитати про Вєню в околицях, а сам включив нам звуковий сигнал, і сказав: “Приймай сигнал, може також щось накопаєш”. Потім пролунав набір звуків різної тональності.

Що робити з сигналом, користувачі довго не думали. Вони одразу застосували необхідний софт, і перетворили його на той самий пропуск, про який нам говорили по телефону. На ньому можна помітити різні дані, а зокрема фото того самого Веніаміна та його повне ПІБ — Алєксєєнко Веніамін Захарович.

Stalker 2
Stalker 2

Озброївшись новою інформацією, користувачі почали думати що робити далі. Досить неочікувано виявилося, що для цього чоловіка GSC Game World зареєстрували профіль у Facebook, та створили дописи датовані 2014 та більш ранніми роками. А ще у акаунті є чимало різних фото, зокрема кадри з фільму “Втеча з Шоушенка”. Є тут і посилання на ім’я головного героя S.T.A.L.K.E.R. 2 — Скіф. І є навіть скріншот головного меню S.T.A.L.K.E.R.: Поклик Прип’яті.

Виявилося, що Вєня — журналіст. В останньому дописі, який датується 2014 роком, він повыдомив, що відправився для проведення розслідування у ЧЗО. І як ми вже знаємо, не повернувся звідти.

На цьому етапі дешифраторам довелося затриматися, адже нових вказівок від Шифра не було, а що робити з інформацією про загиблого хлопця було незрозуміло.

28 лютого

У користувачів серверу “Рентген 2.0.2.1” з’явилася теорія, що потрібно створити багато різних дописів про зниклого хлопця, на кшталт “Зник Веніамін, допоможіть знайти”. Перш ніж почати діяти, вони запитали про це у одного з ком’юніті менеджерів компанії-розробника. Він дав добро, і тут розпочався цілий залп одноманітних записів з гештегом #findvenya у різних соціальних мережах.

Виглядало збоку це все неоднозначно. Багато людей не зовсім розуміли, що це має відношення до шифру S.T.A.L.K.E.R. 2, особливо ті, хто не особливо слідкували за ним. В цей період було чимало коментарів від людей, які справді думали, що пропала людина.

Тим не менш, цей фанатський рух все ж приніс свої плоди трішки згодом.

Stalker 2

2 березня

На прохання допомоги відгукнувся незнайомець, який неодноразово бачив Вєню у Науково-дослідному інституті Чорнобильської аномальної зони (інститут, який за сюжетом S.T.A.L.K.E.R. досліджує Зону, а після подій, описаних у останній частині гри, головний герой оригіналу — Стрілець став його науковим консультантом). Сталося це у Reddit. Зважаючи на це, користувач порадив почати пошуки саме з цього інституту.

Згодом дешифратори віднайшли сайт цього самого НДІЧАЗ, на якому є чимало інформації про заклад з цікавими матеріалами та контактами. Досліджувати на ресурсі є що.

Stalker 2

І ось саме на цьому етапі розгадка другого шифру призупинилася. Фанати зараз думають, що ж потрібно робити. Теорій є чимало, і зараз їх усі перевіряють. А ми слідкуватимемо за перебігом подій і триматимемо вас у курсі. Ми впевнені, що для нас підготували ще чимало сюрпризів.