У нас в Україні є чимало ігротворчих студій, шкода тільки, що ААА-проекти в нас виходять не часто. Тим не менш, це не означає, що українські розробники над ними не працюють. Напевне, ви часто помічали, що у сучасних великих іграх справді довжелезні титри, і навряд всі перелічені люди — це працівники студії, яка робила гру.

Багато з зазначених імен — це аутсорсери, розробники зі сторонніх студій, які працюють на замовлення авторів гри. В Україні є справді потужна аутсорс сцена. Вона налічує чимало компаній, які допомагали дуже багатьом відомим студіям.

Сьогодні ми вирішили розповісти вам про 5 таких компаній, які допомагали робити масштабні ігри, про які, хоч краєм вуха, чули всі ґеймери.

Scythgames

Ця компанія була заснована у 2013 році у Вінниці. Спеціалізуються вони здебільшого на якісній 3D-графіці для ґеймдеву і роблять різноманітні низько- та високополігональні 3D-моделі для ігор різних жанрів. Також вони малюють текстури для своїх робіт та створюють анімації.

А ще у Scythgames часто малюють концепт арти елементів оточення, зброї, персонажів, та багато чого іншого.

Серед робіт цієї компанії є моделі різної техніки для Farming Simulator, а також автівок для Mafia III та гонкових авто для автосимулятору Wreckfest. Співпрацювали вони також і з відомими всім вам 4A Games.

Room 8

Це досить популярна компанія, яка розташована у Києві, і на цей момент налічує понад 350 співробітників. Засновано її було у 2011 році з метою створення високоякісних мобільних ігор. Згодом масштаби компанії росли, і вони почали допомагати у розробці багатьох проектів від відомих студій.

Займається компанія не чимось одним, як Scythgames, а більшістю аспектів виробництва ігор. Від роботи над ідеєю до балансування внутрішньоігрової економіки. В загальному вона встигла попрацювати над понад 350 найменуваннями від 83 студій та видавців. Серед них є Remedy, Ubisoft, CD Projekt RED, 505 Games, Rovio, Wargaming та багато-багато інших.

Pingle Studio

Цю компанію було засновано ще у 2007 році у місті Дніпро. Вона так само, як і попередня, співпрацює з багатьма відомими зарубіжними студіями і допомагає їм у розробці їхніх ігор.

Pingle Studio пропонують як спільну розробку, тестування, портування на інші платформи, арт та анімацію, так і повноцінну розробку проектів на замовлення. Фахівці з компанії працювали над різними жанрами, використовуючи різні технології, та готували реліз для різних платформ. Зокрема студія готова до роботи з консолями нового покоління.

Зараз компанія налічує понад 120 робітників, і працювала над понад 40 іграми. Зокрема вони приклали руку до: Pathologic 2, Hello Neighbor, The Walking Dead: Saints & Sinners, мобільного порту Life is Strange, та багатьох інших ігор.

Sense.Vision

Ця компанія відрізняється від інших, про які ми розповіли вище. Якщо вони працюють безпосередньо над іграми та контентом для них, то ця студія тестує все, що створили розробники.

Тестування — теж невід’ємна частина виробництва проектів, без якого не обійтися. А що найголовніше, у Sense.Vision затестять не лише вашу гру на різних етапах її створення, а й навіть вашу ідею, яку ви навіть не почали реалізовувати, а потім допоможуть її допрацювати і розвити.

Що стосується самого тестування, то у ньому бере участь багато справжніх гравців, і що б це не було: прототип, бета, альфа, чи оновлення до готового продукту, все протестують і проаналізують. Галузей тестування, у яких вам тут допоможуть, також багато.

Серед партнерів цієї компанії є Gameloft, Wargaming, Nordeus, Pixonic та інші.

sense.vision
САЙТ КОМПАНІЇ

Ulysses Graphics

Ці ігротворці спеціалізуються на арті, і розпочали свій шлях невеликим складом ще у далекому 2005 році. Зараз кількість співробітників компанії перевищує 100 чоловік.

Тут займаються як 2D артом, так і у 3D, також вони створюють анімації та текстури. В Ulysses Graphics малюють різноманітні арти та створюють найрізноманітніші 3D моделі різної складності.

Всього компанія працювала над 20+ ААА проектами, і має немаленький список партнерів, з якими працювала. Окремо варто зауважити, що ці аутсорсери тісно пов’язані з останніми частинами франшизи Call of Duty і зробили для них немало контенту, зокрема моделі зброї, персонажів та оточення.

Окрім цього вони співпрацювали з: WB Games, Xbox Game Studios, Capcom, Deep Silver, Crystal Dynamics, Guerrilla Games, IO interactive та іншими відомими компаніями.

САЙТ КОМПАНІЇ

Ось тут і закінчується наша добірка аутсорсерів. Насправді їх у нас набагато більше, і всі вони працюють з різними закордонними компаніями над всесвітньовідомими ААА-іграми. Завдяки їм, на світовому ринку ще більше людей дізнаються, що в Україні вміють робити ігри.