Як же ми скучили за живими конференціями! Від самого початку пандемії, не зважаючи на те, що індустрія доволі швидко адаптувалася і online-івенти стали доволі якісними і цікавими, ми з нетерпінням чекали, коли ж знову можна буде зібратися під одним дахом виставкового центру і вживу побалакати про індустрію з розробниками з усього світу. І от, з 30 листопада у online-форматі, а вже з 4 грудня вживу, свої двері відчинила одна з найбільших ігрових конференцій у Східній Європі – Games Gathering 2021!

Редакція SMNS Games відвідала як Online, так і Offline частину заходу і сьогодні ми би хотіли поділитися з Шановною спільнотою нашими враженнями від конференції. Тож, без зайвих зволікань, ПОЇХАЛИ!

Про захід в цілому

Online-частина конференції відбувалася, вже традиційно, на майданчику Pine, який за останній рік став ще зручнішим для налагодження швидкої комунікації з відвідувачами конференції. Вже традиційно були наявні віртуальні стенди спонсорів, серед яких нас неабияк зацікавили стенди компаній 4A Games, Ubisoft Ukraine, ATOM Team тощо.

SMNS Games

Ці стенди зарекомендували себе чудовим майданчиком для контакту з розробниками минулоріч. Не підвели вони і цього року, даючи відвідувачам змогу поспілкуватися з працівниками компаній і з перших вуст дізнатись про особливості роботи та розробки!

SMNS Games

Свій, насправді, чималий куток у рамках Online-формату мали і інді-розробники. Втім, про них ми детальніше поговоримо трох згодом. А зараз давайте від мережевої конференції пірнемо у забутий, але такий крутезний світ живого івенту!

На зображенні може бути: небо

Подія як і у 2019 році, відбувалася у Міжнародному Виставковому Центрі. Але пандемія, все ж, внесла свої корективи у спосіб проведення конференції. Так, на вході усі відвідувачі мали показати сертифікат про вакцинацію, або ж результат ПЛР-тесту. Тестування можна було пройти одразу на місці, тож, проблем з входом на територію виставкового центру не виникало.

Про стенди компаній

Це… просто… щось! Ні, ну серйозно. Дуже важко передати свої відчуття від стендів компаній, коли фактично на вході у виставкову зону тебе зустрічає… танк. ТАНК, Карл! Wargaming цього разу вирішили доволі оригінально облаштувати свій лаундж і у них це вийшло.

SMNS Games

У атмосферу одночасно казки і класичного детективу можна було потрапити на стенді компанії G5 (відома студія з розробки мобільних ігор – прим.ред.).

На зображенні може бути: у приміщенні
Фото з офіційної спільноти Games Gathering у Facebook

Також незвичайним оформленням стендів виділились ATOM Team, AB Games (компанія-розробник мобільних ігор, заснована Антоном Большаковим – одним з ідеологів S.T.A.L.K.E.R. – прим.ред.), Huawei, Zagrava (компанія-розробник мобільних ігор – прим.ред.) тощо.

На зображенні може бути: 3 людини
Фото з офіційної спільноти Games Gathering у Facebook

Справжнім “нежданчиком” як у плані оформлення стенду (стенд у вигляді підпільного бару), так і у плані гри, що презентувалася та активностей, що проводились, стали розробники з невеличкої студії Dreamate Games. Втім, про них ми поговоримо трохи згодом! 🙂

На зображенні може бути: 4 людини та у приміщенні
Фото з офіційної спільноти Games Gathering у Facebook

Ті ж студії, які вирішили зупинитись на традиційних стендах, дивували різноманіттям активностей та конкурсів, про які і пропонуємо поговорити далі.

Про Активності

Цього разу кількість різноманітних розваг, насправді дивувала. Фактично кожна компанія пропонувала якийсь цікавий конкурс чи активність, за які давали призи. Так, вже згадані вище Dreamate Games пропонували гру у “підпільний” покер, Gameloft (Студія відома чималою кількістю мобільних проєктів, як от Modern Combat чи Gangstar – прим.ред.) давали змогу за призи розгадати одну з традиційних головоломок, а хтось влаштував, фактично, монополію у масштабах свого стенду.

На зображенні може бути: 7 людей та люди стоять
Фото з офіційної спільноти Games Gathering у Facebook

Невід’ємною частиною Games Gathering, окрім крутих активностей, є і шоукейс інді-розробників Indie Blast, який цього разу нас насправді здивував кількістю та якістю презентованих проєктів, тож пропонуємо не зволікати і рухатись до здобутків інді! 🙂

Про Indie Blast

Цього разу, у рамках Indie Blast можна було побачити доволі багато цікавих проєктів. Деякі з них вже, навіть, встигли вийти! Так, MMO RPG World of the Abyss вже завітала на пристрої під керуванням IOS. Розробники вже готуються до релізу на Android.

Можливо, це зображення в мультиплікаційному стилі
World of the Abyss

Деякі проєкти, незважаючи на доволі ранній етап розробки, вже рясніють крутими механіками та цікавим геймплеєм. Одним з таких проєктів стала гра Tactical Squad: SWAT Stories. Симулятор американського підрозділу спеціального призначення здивував нас різноманіттям ігрових ситуацій та пропрацьованістю ігрових механік.

Tactical Squad: SWAT Stories

Також, доволі цікавими виявились геймплейні демонстрації вже знайомих нам Starni Games з новою частиною Strategic Mind: Spirit of Liberty. Серед нових механік, тепер гравцю та його супротивникам заважатиме не лише рельєф, та спека з дощами, а й морози, котрі викликатимуть чимало дискомфорту при грі за фракції, які не підготовлені до настільки екстримальних погодніх умов.

Окремо варто виділити розробників з Dreamate. Не дивлячись на те, що вони не брали участі у Indie Blast, а виступали з окремим стендом, один з розробників у особистій бесіді охарактеризував компанію, як “Indie з фінансами”, тож, як на мене, все чесно. 🙂

Компанія презентувала свою Action-RPG New Arc Line, події у якій відбуватимуться у вигаданому всесвіті, де технології та погляди, часів Великої депресії уживаються з фентезійними расами та магією. Виходить доволі нестандартна та цікава суміш. З нетерпінням чекаємо на гру і будемо раді поспілкуватись з розробниками у майбутньому!

Про лекції

Тут, насправді, теж було чимало цікавого, але доволі вузьконаправленого контенту. Нашу редакцію зацікавили виступи розробників з 4A Games, котрі розповіли про комбат дизайн, автоматизоване тестування ігор та про те, як нейромережі можуть покращити анімації у грі та пришивидшити процес розробки.

Absolute Dog Shit Game | Metro Exodus User Review | PrimeWikis

Справжній фурор (можна побачити по фотографіям нижче – прим.ред.) викликала лекція Джами Джурабаєва про створення моделей та оточення для метаверсів. Доволі цікава розповідь на актуальну тему сподобається усім!

Нагадаємо, що усі лекції, незабаром, з’являться на офіційному каналі Games Gathering у Youtube.

Підсумок

Ми… Дуже… Раді, що Games Gathering 2021, нарешті повернувся у Offline. Минулого року, не дивлячись на те, що захід у онлайні був крутим, дуже сильно не вистачало тієї атмосфери справжнього свята, яке ти зустрічаєш у колі сотень однодумців. Людей, які так само, як і ти люблять грати у ігри, а ще більше люблять їх створювати. І до тих пір, поки на такі заходи ходитимуть люди, у яких горять очі і які готові на все, задля того, аби створити крутий проєкт, доти ігрова індустрія у нашій країні житиме і процвітатиме!

Дякуємо організаторам конференції за можливість знову опинитися на цій конференції і від щирого серця бажаємо їм удачі в організації прийдешніх івентів!