З. Як ви вважаєте, ви реалізували у Metro: Exodus усе, що хотіли, чи, можливо, жалкуєте про щось згаяне?
В. В цілому, я вважаю, що гра вдалася на славу. Таке різноманіття, атмосферу, силу занурення і емоційну залученість гравця в сценарій буде не просто перегнати іншим проектам. При цьому, мілких недоліків було багато, але не бачу сенсу про них зараз говорити – це наші на патчі та на майбутнє.

З.Як зараз поживає команда після релізу, відпочивають після важкої роботи, чи зі всіх сил пилять DLC?
В.Так, працюємо над патчами/Длц.

З.Ви сказали усе, що хотіли у рамках серії ігор Metro? Чи варто очікувати, якщо не продовження, то, хоча б, якогось спін-оффу від вас, чи ця гра стала, свого роду, прощанням із серією?
В.Спочатку ми подивимося на продажі, і, власне, зацікавленість гравців до всесвіту. Поки важко зрозуміти чого більше: “Хочемо ще!”, чи “Нехай здохнуть ці паразити розробники!” – і так, я знаю, що в Epic Store не можна робити скріншоти :))

З.На конференції Games Gathering я грав у демо Metro Exodus Українською мовою, коли нам чекати на неї у самій грі?
В.…вже скоро, ймовірно у березні.

З.Як ви оцінюєте сьогоднішній стан справ у ігровій індустрії і на ринку електронних розваг?
В.Надто загальне питання, я не забиваю собі мізки подібними темами, індустрія розвивається, електронних розваг – тьма, на будь-який смак, ну, значить, все добре.

З.Практично всі відомі українські ігри, так чи інакше, стосуються тематики постапокаліпсису. Чи не плануєте ви зламати сталі рамки, і зайнятися й іншими темами?
В.Так, є думки, але я не буду ними ділитися поки, ми ще не стартували цей проект і дарувати ідеї не хочеться.

З.Фанати просять у вас протягом усього життєвого циклу серії Метро про випуск інструментарію для модингу. Чи будуть почуті молитви, або є якась причина, по якій неможливо реалізувати інструментарій?
В.Проблема тільки в тому, що на них – інструменти для модингу, потрібно витратити час, якого постійно не вистачає. Певні рухи в цей бік ми вже почали, але нічого конкретного я обіцяти не буду – так, буде! коли? – в цьому десятиріччі ймовірно 🙂

З.У Metro: Exodus вперше з’явилися відкриті локації. Чи складно було перейти від рейкового оповідання до чогось більш масштабного?
В.Так, дуже. Витратили 2 роки, поки вдалося змішати Сталкер та Метро у правильній пропорції так, щоб метро не втрачалося.

З.Як вдалося відносно невеликій команді зробити таку масштабну гру?
В.Ми дуже талановиті і дуже працелюбні, інших секретів немає 🙂

З.Чи планується розробка ігор не шутерного жанру?
В.Поки що таких думок не було.

З.Звідки черпаєте натхнення в роботі? Не покидає муза в процесі?
В.Книги/фільми. Після початку розробки натхнення тільки посилюється/підживлюється світом, що ми створюємо. Тобто ні – не втрачається.

З.Ми часто зустрічаємо представників компанії 4A Games на різних виставках та конференціях. Чи не плануєте ви відвідати подібні заходи найближчим часом?
В.Особисто я – ні, поки що відновлююся після інсульту.

З.Яким ви бачите майбутнє українського ґеймдеву?
В.Хорошим, успішним. З великою кількістю успішних проектів. Принаймні, я не бачу причин, щоб воно було поганим.