24 січня на офіційному сайті 4A Games з’явився новий допис, присвячений актуальному стану справ у студії. Розробники розповіли про те, як на робочі процеси вплинула війна і поділилися декількома інсайдами стосовно своїх майбутніх проєктів.

Metro Exodus

Так, допис розпочинається з розповіді про те, як же вплинула війна на студію та на робочі процеси. Далі – цитата:

Всі відчули це на собі. Дехто з нас втратив домівку через бомбардування. Хтось пішов до Збройних сил, щоб захищати Україну. Постраждали колеги, друзі, родини. Є і загиблі. Але зараз Україна точно не жаліється на недостачу героїв: тих, хто захищає нашу країну на фронті, тих, хто їм допомагає, і тих, хто, незважаючи ні на що, працює з пристрастю та відданістю, щоб наші проєкти продовжувалися й підтримували економіку країни.

4A Games

Стосовно своїх прийдешніх проєктів, 4A Games були небагатослівні, втім, дали зрозуміти, що розробка ведеться. Найбільше уваги приділили наступній грі у серії Metro:

sharp.jpg
Metro Exodus

Наступна гра Metro також змінюється на краще. І не тільки через обставини, в яких ми опинилися. Ми ніколи не приховували того факту, що серія « Metro » завжди несла у собі сильне політичне та антивоєнне послання. Так, ми завжди хотіли розважити вас і занурити у наш пост-апокаліптичний світ, але нам також потрібно розповісти щось більше. А війна в Україні змусила нас переосмислити, якою має бути історія наступного Metro. Усі теми Metro – конфлікт, влада, політика, тиранія, репресії – тепер є частиною нашого повсякденного життя. Отже, ми приймаємо їх і вплітаємо в гру з новими сенсами.

4A Games

Окрім Metro, 4A Games також знову підтвердили розробку, щонайменше, 2 проєктів, про які вже йшла мова раніше: Мультиплеерний шутер від першої особи та ще одна неанонсована ААА-гра.

edit 4.jpg
4A Games

Але найбільшою несподіванкою для нас став анонс і одночасний реліз SDK для Metro Exodus. Нарешті, після 13 років очікувань (перші згадки про те, що розробники хочуть дати людям змогу модифікувати Metro 2033 з’явилися ще у 2010 році – прим.ред.) гравці матимуть легальну можливість розповісти власні історії у всесвіті Metro і не тільки!

Exodus SDK

Редактор має силу-силенну найрізноманітніших функцій, котрі дадуть втілити найсміливіші ідеї. Вважаємо, що історія модифікацій для Metro розпочалась і слідкуватимемо надалі за цікавими проєктами у цій сфері.

Exodus SDK

Нагадаємо, що ще 2021 року 4A Games випустили нативний порт Metro Exodus під операційні системи Mac та Linux.