Нещодавно спільнота Український Гік зуміла взяти інтерв’ю у Олега Яворського – співзасновника та Business Development Vostok Games. У рамках бесіди обговорили чимало цікавих тем. До Вашої уваги найцікавіші, на думку редакції SMNS Games, питання та відповіді. З повним інтерв’ю можна ознайомитись за посиланням.

На зображенні може бути: пам’ятник, на відкритому повітрі та текст «VOSTOK GAMES»

Про війну та те, як же зараз функціонує студія

Чимало питань були пов’язані з реакцією студії на повномасштабне вторгнення, що, насрпавді, не дивно, адже війна, може, і не змінюється, але життя людей трансформується докорінно. Зі слів Олега Яворського можна зрозуміти, що перші тижні після початку вторгнення, команда намагалася убезпечити співробітників та їхні сім’ї. Робота над новими проєктами у такий час, ясна річ, відійшла на другий план.

Відверто кажучи, в перші дні війни було дуже важко зосередитись на роботі: події розвивались дуже стрімко, бойові дії наближались до Києва, тому наша першочергова мета була – переконатись, що всі живі і в безпеці. Ми завели свій внутрішній чат, щоб підтримувати постійну комунікацію з командою, обмінюватись новинами, моніторити ситуацію по кожному.

Олег Яворський. Business Development у Vostok Games в інтерв’ю спільноті Український Гік
Ми зруйнували міф про російську армію»: як Україна обороняє Київ?
Джерело зображення: Радіо Свобода

У підсумку, команда почала адаптуватись до воєнного часу. Частина почала працювати віддалено з інших куточків країни, ну а хтось, навіть пішов у територіальну оборону.

…Тому, звичайно, коли все почалося, першою реакцією був шок і намагання зрозуміти, як діяти далі. В нас були певні плани перемістити команду у безпечне місце в Європі у разі небезпеки, однак із закриттям кордонів довелося зорганізовуватись на місцях: частину команди вдалося перемістити на Західну Україну, частина – залишалась у Києві, ще частина – тимчасово виїхала до родичів по різних містах країни. Багато хто з команди приєднався до тероборони (двоє досі служать). Поступово звикали жити і працювати в умовах воєнного часу…

Олег Яворський. Business Development у Vostok Games в інтерв’ю спільноті Український Гік

Ясна річ, команда Vostok Games не залишилася осторонь війни. Розробники активно волонтерять та допомагають. За словами пана Яворського, вже здійснено закупівель на більш ніж 2,5 млн. грн. І це ще не кінець.

Vostok Games Developer's Diary #1 - YouTube

Про ігри та плани розробників

Розробники мали великі плани на 2022 рік, які, у зв’язку з війною, довелося, певною мірою корегувати. Так, як вже було сказано вище, перші кілька тижнів повномасштабного вторгнення, розробникам було зовсім не до ігор, втім, призвичаївшись до нових реалій, хлопці та дівчата сконцентрувалися і з новою силою взялися за проєкт.

На цей рік ми мали далекосяжні плани стосовно нового проекту, розробка якого триває вже певний час, але ці плани довелось суттєво скоригувати з приходом війни. Кінець лютого і березень ми фактично займались організаційною роботою, пов’язаною з релокацією людей та їх сімей, підтримкою комунікації і налагодженню процесів на нових місцях. Далі потроху всі прийшли до тями і поступово, ми змогли відновити повноцінну роботу. На сьогодні, концентруємося виключно на розробці нової гри, для нас це головний приорітет. Активно залучаємо нових розробників до проекту і розширюємо команду.

Олег Яворський. Business Development у Vostok Games в інтерв’ю спільноті Український Гік
Vostok Games (@VostokGames) / Twitter
Survarium

Мова зайшла і за багатостраждальний Survarium, сервери якого вимкнули весною. Втім, нічого нового Пан Яворський з цього приводу не сказав. Проєкт закрили тому, що просто прийшов його час. А досвід, отриманий під час розробки, обов’язково буде використаний у подальшому.

Vostok Games отключит сервера Survarium в конце мая | Пикабу

Нагадаємо, що Vostok Games виступали спонсорами нещодавньої конференції Games Gathering, яка цього разу відбулася у гібридному форматі – онлайн та у Братиславі.