Від самого початку літа пройшло чимало івентів, присвячених іграм та ігровій індустрії. Десь, нам показали ігролад вже анонсованих проєктів, а десь ми побачили щось абсолютно нове.

Future Games Show 2022: Games from Ukraine | GamesRadar+

Так, на Future Games Show організатори виділили цілий окремий блок під ігри від українських компаній! Шкода, правда, що цей блок Україна отримала такою ціною… Втім, про це ми поговоримо у наступному матеріалі.

Stalker 2 byl oficiálně odložen na rok 2023 - GAME PRESS

14 червня, на розширеному шоукейсі від XBOX, розробники з GSC Game World показали нові матеріали, стосовно S.T.A.L.K.E.R. 2. Давайте разом детальніше поглянемо, що ж нам показали розробники.

Про те, як студія працює у часи війни

Війна не могла не відбитися на роботі студії і це очевидно. Розробники не побоялися заявити про це на увесь світ і записали випуск щоденника розробки, присвячений тому, що ж сталося зі студією за останні 4 місяці.

Так, з відео ми можемо дізнатись, що злощасного 24 лютого, коли почалася війна, студія вирішила евакуювати техніку, напрацювання та частину розробників. Втім, не всі поїхали. Хтось лишився у Києві і займається волонтерством, хтось поїхав до своїх рідних міст, ну а дехто вступив до лав Збройних сил України і боронить державу прямо зараз.

Серед таких відважних людей можна побачити добре всім відомого Дмитра Ясєнєва, котрий відповідав за розробку системи A-Life ще у часи S.T.A.L.K.E.R. Тінь Чорнобиля.

Також, у студії знайшлися розробники, для яких ця війна обернулася справжньою особистою трагедією, адже їхні рідні та друзі залишилися, наприклад, у Маріуполі. Редакція SMNS Games висловлює щирі співчуття цим людям.

إليك مواصفات تشغيل Stalker 2: Heart of Chernobyl المطلوبة للحاسب

Насправді, хочеться трохи відійти від нашої типової подачі новинного матеріалу і висловити справжнє захоплення GSC Game World. Керівництвом, яке, знову ж таки, судячи з відео допомогло співробітникам евакуюватись, розробниками, які не зважаючи на все те, що відбувається навколо, продовжують виконувати свою місію, розробляти велику та комплексну гру і, при цьому, ще й піднімати питання війни і того, як вона впливає на життя, на таких великих івентах, як XBOX Showcase. Тим самим, GSC допомагають усьому українському гейм-деву бути почутими на заході. І за це шана компанії та людям, до неї причетним.

Enter the Zone

Втім, повернемося до того, що ж ще показали, у рамках івенту. А показали там вступ S.T.A.L.K.E.R. 2 Heart of Chornobyl під назвою Enter the Zone.

Відчутні вайби S.T.A.L.K.E.R. Тінь Чорнобиля не давали спокою і гріли душу справжнім фанатам протягом усього відео. Так, у трейлері ми можемо почути уривок інтерв’ю професора Даліна, котрий запевняє ведучу, що Зона – цілком передбачувана та безпечна. І саме на цих словах (от так несподіванка – прим. ред.), починається викид, котрий, судячи з усього створює нову аномалію.

Закінчується трейлер новою, менш точною датою релізу гри, а саме, 2023 роком. Це було цілком очікувано і, враховуючи обставини, важко щось казати розробникам, з цього приводу.

Про локалізацію S.T.A.L.K.E.R. 2

Ну і звісно ж, ми не можемо пройти повз новину, чутки про яку ходили ще з березня. Ці чутки остаточно підтвердилися 13 червня самими розробниками. Так, з S.T.A.L.K.E.R. 2 видаляють російський дубляж. Почути гру рідною мовою зможуть лише жителі англомовних країн та, ясна річ, українці, бо український дубляж нікуди не зник.

Нагадаємо про Games Gathering: Gamedev under Bombs, який з онлайн-конференції переріс у проєкт, що необмежений у часі і формах подачі інформації.