ОНОВЛЕНО: Невдовзі після описаних нижче суперечок Frogwares і Nacon, та їхніх публічних заяв, The Sinking City знову зникла з продажу в Steam. Ні ігротворці, ні видавець цю ситуацію поки що не коментують.


Ми вже розповідали про те, що розробники гри The Sinking City — компанія Frogwares закликали гравців не купувати гру у Steam. Сталося це через те, що на цьому майданчику доступна неповна версія проєкту. Гра без хмарних збережень та DLC була випущена видавцем Nacon без згоди розробників, що і послужило причиною попереднього допису.

Версія Nacon

Nacon вирішили не стояти у стороні, і вчора, 2 березня, відповіли на звинувачення розробників у центрі спільноти The Sinking City у Steam.

Зокрема, видавець закцентував увагу на тому, що саме Frogwares прийшли до них з проханням профінансувати розробку гри, а не навпаки. Далі — цитата:

Нам дуже шкода, що Frogwares продовжують саботувати реліз The Sinking City. Адже, саме Frogwares прийшли до нас з пропозицією профінансувати розробку гри і, до речі, за час розробки, розробникам було виплачено більше ніж 10 мільйонів євро. І саме Frogwares покладалися на роботу нашого маркетингового відділу, який витратив чимало сил та грошей для просування гри.

Nacon
Как поднять производительность в The Sinking City

Також Nacon прямо звинуватили розробників у порушенні умов контракту і бажанні змінити ці умови на свою користь прямо у ході розробки гри, цитата:

Frogwares хотіли переглянути умови контракту на свою користь. Легко грати роль жертви, але все, чого ми хочемо — це щоб Frogwares дотримувалися своїх зобов’язань як за контрактом, так і на вимогу суду.

Nacon

Крім всього вищезгаданого, Nacon наголосили на тому, що у Steam доступна офіційна версія гри. Усі фічі та доповнення, які були вирізані з цієї версії гри, зникли через конфлікт з Frogwares.

Версія Frogwares

Утім, історія на цьому не закінчується. Адже всього за декілька годин на офіційному каналі Frogwares у Youtube з’явилося відео під назвою “Як Nacon зпіратили The Sinking City”.

Зокрема, у відео розробник зауважив, що згідно з контрактними зобов’язаннями видавець, спільно з Frogwares (і, ясна річ, з їхнього відома), мав видати повну версію гри у Steam. Утім, двічі протягом 2020 року Nacon наполягали на передачі майстер-версії The Sinking City у свої руки. Оскільки подібний крок порушував контракт, розробники двічі відмовилися надавати версію гри.

І ось 26 лютого у Steam, без усілякого відома розробників, з’являється сторінка The Sinking City з можливістю її придбання. Ясна річ, що гроші від покупки гри йдуть виключно видавцеві, оминаючи Frogwares.

Після певного дослідження, розробники виявили, що Nacon просто купили версію гри, що продавалася на сайті Games Planet, і завантажили її у Steam, ніби це і є Steam-версія проекту.

The Sinking City Beginners Guide - 7 Top Tips | The Indie Game Website

Окрім цього, за словами розробників, на прохання керівництва Nacon їхні штатні програмісти зламали та незаконно активували гру, а також змінили певний внутрішньоігровий контент.

Зазначимо, що на момент написання новини, конфлікт досі не вирішений, тож ми слідкуватимемо за подальшим перебігом подій.